Liverpool dał koncert. Następny zagra już w Lidze Mistrzów

Mecz Liverpoolu z Hoffenheim zapowiadany był jako hit środowych meczów IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Widowisko nie rozczarowało, po świetnym spotkaniu angielski zespół wygrał 4:2 i to on zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Wystąpią w niej też Jakub Rzeźniczak i jego Qarabag.

Już w pierwszym meczu między The Reds a "Wieśniakami" kibice byli świadkami dużych emocji. W Niemczech lepsi byli podopieczni Juergena Kloppa (2:1), a gospodarze zmarnowali rzut karny, czym mocno skomplikowali swoją sytuację przed rewanżem.

Gol za golem

W środę Liverpool nie zamierzał drżeć o wynik. Już po 21 minutach na swoim koncie miał trzy gole, a wszystkie strzelone po pięknych, zespołowych akcjach. Na listę strzelców wpisali się Emre Can (dwukrotnie) i Mohammed Salah. To był poziom Ligi Mistrzów.

Jeszcze przed przerwą Hoffenheim odpowiedziało za sprawą trafienia Marka Utha, ale o tym, żeby goście przejęli kontrolę nie było mowy. The Reds mieli już upragniony awans, wiedzieli o tym i spokojnie grali, czekając na koniec spotkania. A to czekanie jeszcze sobie umilili, kiedy wynik ustalił Roberto Firmino.

Bramka Sandro Wagnera na 2:4 nie miała żadnego znaczenia.

"Rzeźnik" w elicie

W startującej we wrześniu fazie grupowej zobaczymy też azerski Qarabag z Rzeźniczakiem w składzie. Drużyna Polaka utrzymała zaliczkę z pierwszego meczu z Kopenhagą (1:0). Co prawda tym razem ulegli rywalom 1:2, ale dzięki bramce zdobytej na wyjeździe to oni cieszą się z awansu.

Dla Rzeźniczaka będzie to drugi z rzędu występ w Champions League. W ubiegłym roku wystąpił w niej z Legią Warszawa.