Teodorczyk bez gola, za to z awansem

Dwóch Polaków pozostało w grze o puchar Ligi Europy. Łukasz Teodorczyk cieszy się z awansu swojego Anderlechtu do ćwierćfinału, mimo, że tym razem gola nie strzelił. Dalej grać będzie też Lyon Macieja Rybusa, ale on w czwartek kolegom nie pomógł.

Teodorczyk czwartkowy mecz mógł rozpocząć w wymarzony sposób, zabrakło mu jednak zimnej krwi. Już w trzeciej minucie stanął oko w oko z bramkarzem gości Boyem Watermanem, miał mnóstwo czasu, ale strzelił lekko w środek bramki. To nie miało prawa wpaść do siatki.

W drugiej części skuteczniejszy od Polaka okazał się Frank Acheampong i Fiołki mogły być spokojne o awans, bowiem w Nikozji również wygrały.

Pechowy Zlatan

W najlepszej ósemce rozgrywek zameldował się też Manchester United. Czerwone Diabły wyeliminowały tegorocznego uczestnika Ligi Mistrzów, rosyjski FK Rostów, ale swoją grą nie powalili na kolana. Mieli bezapelacyjną przewagę, brakowało jednak skuteczności - sam Zlatan Ibrahimović tylko w pierwszej połowie dwa razy trafiał w słupek.

W drugiej części piłkarze Jose Mourinho wreszcie dopięli swego. Jedynego gola spotkania wbił Juan Mata.

Polski pojedynek bez Polaków

Ciekawie było w Rzymie, gdzie Roma (z Wojciechem Szczęsnym na ławce) mierzyła się z Lyonem (Maciej Rybus poza kadrą). Włoska ekipa stanęła przed trudnym zadaniem odrobienia dwubramkowej straty (2:4) ze spotkania we Francji. Ekipa z Serie A zaczęła fatalnie, bo jako pierwsza straciła gola, ostatecznie wygrała 2:1, ale do awansu to było za mało.

Cieszył się z niego Ajax, który rundę wcześniej wyeliminował Legię Warszawa. Amsterdamczycy zdołali odrobić straty z pierwszego meczu (1:2) i wyeliminować duńską Kopenhagę.