Dwa gole w końcówce. Portugalia już zaczynała się cieszyć

Działo się w meczu Portugalii z Meksykiem podczas Pucharu Konfederacji - fantastyczna asysta Cristiano Ronaldo, nieuznany - po analizie wideo - gol i bramki w ostatnich minutach. Ostatecznie w Kazaniu padł remis 2:2.

Trener mistrzów Europy do turnieju podszedł bardzo poważnie. W składzie drużyny nie zabrakło największych gwiazd, takich jak Ronaldo, Ricardo Quaresma, czy Joao Moutinho.

Uznał i zmienił zdanie

To właśnie ci dwaj pierwsi gracze zapracowali na pierwszego dla Portugalii gola. Ronaldo skupił na sobie uwagę wszystkich obrońców w polu karnym i doskonale obsłużył podaniem Quaresmę. Ten ze stoickim spokojem minął bramkarza i dopełnił formalności. Akcja godna mistrzów Starego Kontynentu. Można było się cieszyć.

Już drugi raz tego dnia, ale jak się okazało, ta wcześniejsza radość była przedwczesna. Gola zdobył Pepe i choć sędzia początkowo uznał gola, to po wideoweryfikacji, decyzję zmienił.

Źródło: PAP/EPA / Tolga Bozoglu Sędzia Nestor Pitana zmienił decyzję po analizie wideo

Meksykanie wyrównali jeszcze przed przerwą. Fatalny błąd popełnił Raphael Guerreiro, który nie trafił w polu karnym w piłkę, co pozwoliło Carlosowi Veli na dośrodkowanie. To na gola atomowym strzałem głową zamienił Javier "Chicharito" Hernandez.

Jeszcze po golu

Druga część meczu długo rozczarowywała. Przeważali Portugalczycy, ale długo nic z tego nie wynikało. Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego tempo podkręcili dopiero na kilka minut przed końcem i zdołali jeszcze zdobyć drugiego gola. Rozstrzygającą - wydawałoby się - bramkę zdobył Cedric Soares.

Ale i tym razem ambitni Meksykanie znaleźli odpowiedź. W doliczonym czasie gry na 2:2 strzelił Hector Moreno, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Po pierwszej serii gier w grupie A obie ekipy plasują się za plecami Rosjan, którzy w sobotnim meczu otwarcia pokonali Nową Zelandię 2:0.

Portugalia - Meksyk 2:2
Bramki: Quaresma (34), Cedric (86) -  Chcicharito (42), Moreno (90+1)