Glik musiał obejść się smakiem. Kapitalny Alves, PSG z "Trofeum Mistrzów"

zobacz więcej wideo »
  • PSG ograło Monaco 2:1 i sięgnęło po SuperpucharPSG ograło Monaco 2:1 i sięgnęło po Superpuchar
  • Monaco wygrywa i świętuje tytułMonaco wygrywa i świętuje tytuł

Zdobywca piłkarskiego Pucharu Francji Paris Saint-Germain pokonał mistrza kraju AS Monaco 2:1 w meczu o Superpuchar Francji, który odbył się w marokańskim Tangerze. Najlepszym piłkarzem spotkania słusznie wybrano Daniego Alvesa, który strzelił pięknego gola i zaliczył asystę.

Mecze ligi francuskiej w player.pl na kanałach Eleven

Całe spotkanie w barwach zespołu z Księstwa rozegrał Kamil Glik. Nasz reprezentacyjny obrońca zobaczył w 51. minucie żółtą kartkę, po faulu na Edisonie Cavanim.

W pierwszej połowie prowadzenie zespołowi Polaka dał Djibril Sidibe. Francuz wykorzystał szybką kontrę zespołu, w sytuacji sam na sam przerzucając Alphonsea Areolę

Alves znowu błyszczy

Ważną rolę w drużynie PSG odegrał z kolei Dani Alves, sprowadzony tego lata z Juventusu Turyn. W ekipie Starej Damy Brazylijczyk spisywał się bardzo dobrze, ale i tak postanowił zmienić klimat. W meczu przeciwko Monaco trafił do siatki z rzutu wolnego z ok. 28 metrów w 51. minucie, a niespełna kwadrans później asystował przy golu Adriena Rabiota.

Paryski klub triumfował w meczu o "Trofeum Mistrzów", jak nazywa się ono we Francji, po raz piąty z rzędu, a siódmy w historii. Więcej razy - osiem - cieszył się z niego tylko Olympique Lyon.