"Mistrzowska twarz Bayernu". Niemcy w euforii

Po strzelaninie, jaką Robert Lewandowski i spółka zaserwowali Arsenalowi, niemieckie media nie mają wątpliwości: "Bayern jest więcej niż jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów". Prasa chwali mistrzów Niemiec za pogrom 5:1.

Do przerwy jednak nie było tak różowo, Bayern remisował na własnym boisku 1:1. Druga połowa to już jednak popis drużyny Carlo Ancelottiego, która między 53. a 63. minutą trzy razy pakowała piłkę do bramki londyńskiej drużyny.

To był show Roberta Lewandowskiego i Thiago Alcantary. Polski snajper strzelił gola i zaliczył kapitalną asystę przy jednym z dwóch trafień Hiszpana. Wynik ustalił w końcówce Thomas Mueller. Skończyło się na 5:1.

Ulubiona drużyna

"Bayern zdemontował Arsenal" - krzyczy z zachwytu "Sueddeutsche Zeitung". W podobnym tonie relacjonuje mecz "Bild": "To był nokaut". Zdaniem dziennikarzy najpoczytniejszej gazety w Niemczech, "Bayern w końcu pokazał mistrzowską twarz". "Bild" zauważa ponadto, że włoski szkoleniowiec Bawarczyków wystawił najstarszą jedenastkę od ponad jedenastu lat (średnia 29,5).

Rewanż na Emirates Stadium 7 marca. Zdaniem "Kickera", losy dwumeczu są już rozstrzygnięte. "Bayern jest więcej niż jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Arsenal potrzebuje cudu, by uniknąć siódmej porażki z rzędu w dwumeczu 1/8 finału" - zauważa niemiecki magazyn.

Poprzednie spotkanie tych drużyn zakończyło się identycznym rezultatem. W listopadzie 2015 roku Bayern pokonał u siebie Kanonierów 5:1 w fazie grupowej LM. Dostrzega to "Sport1.de", który Arsenal określa mianem "ulubionej drużyny Bayernu".

"Bawarczycy wciąż walczą o potrójną koronę, osiągając najlepszy wynik w tym roku" - podkreśla niemiecki portal.

Oglądaj
Lewandowski po meczu z Arsenalem

Dla Bawarczyków był to już 16. zwycięski mecz z rzędu na własnym stadionie. To najdłuższa passa w historii Ligi Mistrzów.