Niemcy gromią i gromią. Norwegia wraca z workiem goli

Po 21 minutach wszystko było jasne - w tym czasie Niemcy zdążyli wbić Norwegom trzy gole. Przed przerwą dołożyli jednego, po przerwie dwa, więc mecz na Mercedes-Benz Arenie w Stuttgarcie zakończył się imponującym 6:0.

Niemiecka drużyna zdecydowanie lideruje w grupie C, ale awansu do mistrzostw świata 2018 jeszcze sobie nie zapewniła.

Jeden punkt

Pierwszą bramkę już w 10. minucie zdobył Mesut Oezil. Kolejne dołożyli Julian Draxler, dwie Timo Werner, Leon Goretzka i Mario Gomez.

Werner trzy dni wcześniej pokonał bramkarza Czech. Niemcy grali w Pradze chaotycznie, zwycięstwo 2:1 zapewnił im wtedy Mats Hummels, trafieniem w samej końcówce.

- Powiedzieliśmy sobie potem, że potrzebujemy innego nastawienia, na pewno więcej agresji - tłumaczył selekcjoner czterokrotnych mistrzów świata Joachim Loew. - W poniedziałek staraliśmy się szukać wolnych przestrzeni w pobliżu norweskiego pola karnego i kreować jak najwięcej strzeleckich okazji.

Źródło: PAP/EPA Werner pokonał norweskiego bramkarza dwa razy

Loew może być zadowolony - to ósme z rzędu zwycięstwo jego drużyny w tych eliminacjach, a takiej serii Niemcy nie miały w tych rozgrywkach nigdy. Na dodatek rywali gromią - strzelili 35 goli, stracili dwa.

By awansować z pierwszego miejsca, muszą zdobyć jeden punkt w dwóch czekających ją w październiku spotkaniach. Najpierw na wyjeździe zagrają z Irlandią Północną, na koniec podejmą  Azerbejdżan, który teraz jest drugi w grupie i traci do lidera pięć punktów.