Smutni Milik i Zieliński. Napoli zaskoczone u siebie

Złe humory Polaków z Napoli. Wicemistrzowie Włoch przegrali u siebie ligowy mecz z Atalantą 0:2. W ekipie gospodarzy zagrało dwóch naszych reprezentantów - Piotr Zieliński od początku, Arkadiusz Milik ostatnie dwa kwadranse.

Mecze ligi włoskiej można oglądać na kanale Eleven na player.pl.

To nie był ich dobry występ. Zieliński raz groźnie uderzył z dystansu w drugiej połowie, myląc się minimalnie, Milik wszedł na plac po godzinie gry i nie miał żadnej szansy na zdobycie bramki.

Rewelacja ligi

Atalanta powtórzyła wyczyn z jesieni. Zagrała mądrze w tyłach i skutecznie w ataku. Spotkanie było zresztą łudząco podobne do tego w Bergamo. Gospodarze niby mieli przewagę, ale zbyt wiele z niej nie wynikało. Poza tym w kilku sytuacjach bardzo dobrze spisał się  bramkarz gości - Etrit Berisha.

Goście atakowali rzadko, za to skutecznie. Wygrali, choć po czerwonej kartce dla Yanicka Kessiego przez ponad dwadzieścia minut musieli grać w osłabieniu. Już wtedy mieli zaliczkę.

Napoli pogrążył Mattia Caldara. 22-letni Włoch po raz pierwszy trafił przed przerwą, strzałem głową, po centrze z rzutu rożnego. Potem w drugiej połowie, po kontrze, zapoczątkowanej odbiorem piłki Milikowi.

Tuż za plecami

W przypadku wygranej Napoli miało szanse na odrobienie strat do pierwszego Juventusu i drugiej Romy.  Na razie musi o tym zapomnieć i zacząć oglądać się za siebie. Atalanta - rewelacyjna w tym sezonie - jest już trzy punkty za plecami wicemistrza Włoch.