Polacy zdobyli Mediolan. Wielki kryzys Interu

Napoli wykorzystało potknięcie Romy, pokonało na wyjeździe Inter 1:0 i zbliżyło się w tabeli włoskiej Serie A do drugiego miejsca. Swój udział w tym zwycięstwie mieli reprezentanci Polski - Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.

Wszystkie mecze ligi włoskiej można oglądać w Player.pl na kanałach Eleven.

Inter znajduje się w dużym dołku. Nerazzurri ostatni mecz wygrali 12 marca i tamta efektowna wygrana (7:1 z Atalantą) wyraźnie ich uśpiła. Od tej pory przegrali już trzy razy i dwukrotnie remisowali. Teraz znów muszą przełknąć gorycz porażki.

Prezent od Japończyka

W podstawowym składzie neapolitańczyków na to spotkanie wybiegł Zieliński i powinien je zakończyć z efektowną asystą. Niestety jego cudownego prostopadłego podania nie wykorzystał Dries Mertens. Belg, który znalazł się sam przed bramkarzem, z ostrego konta trafił tylko w słupek.

Źródło: PAP/EPA / Matteo Bazzi Mertens zmarnował idealne dogranie Zielińskiego

Zmarnowana szansa na Napoli się nie zemściła, bo Inter nie miał tego dnia zupełnie pomysłu na grę. Rozstrzygnięcie przyszło na krótko przed przerwą. A co zrobił w tej sytuacji Yuto Nagatomo było świetnym podsumowaniem ostatniej postawy gospodarzy. Japończyk w prostej sytuacji nie zdołał wybić piłki z pola karnego i zamiast tego stworzył doskonałą okazję bramkową Jose Callejonowi. Ten jej nie zmarnował i zapewnił swojej ekipie komplet punktów.

Na ostatnie dziesięć minut na boisku pojawił się Milik. Tym razem zabrakło mu jednak czasu, by wpisać się - podobnie jak w poprzednim meczu - na listę strzelców.

Napoli wykorzystało tym samym potknięcie Romy, która przegrała wcześniej w derbach Rzymu 1:3 z Lazio. Ekipa Polaków pozostała na trzecim miejscu, ale jej strata do wicelidera ze stolicy wnosi już tylko punkt. To o tyle istotne, że drugie miejsce w Serie A gwarantuje udział w Lidze Mistrzów bez konieczności walki w eliminacjach.

Inter - Napoli 0:1
Bramka: Callejon (43)