Skromnie, ale do przodu. Mueller zamiast Lewandowskiego

Na spotkanie 25. kolejki Bundesligi Bayern wybrał się do Moenchengladbach. Wraca zwycięski, choć Robert Lewandowski tym razem bramki nie zdobył. Uczynił to Thomas Mueller i goście z Monachium skromnie pokonali Borussię 1:0.

Akurat w pojedynkach z tym zespołem Lewandowski ma ogromne problemy z trafianiem do siatki. W 10 pojedynkach uczynił to tylko raz. W niedzielny wieczór tego wielce skromnego dorobku nie powiększył, więc w tym sezonie ligowym jego konto wciąż wskazuje 21 bramek. Liderujący w wyścigu po koronę króla strzelców Pierre-Emerick Aubameyang z Borussii Dortmund uzbierał ich 23, a Anthony Modeste z FC Koeln - po hat-tricku w pojedynku z Herthą - 22.

Mueller po raz drugi

Bayern przeważał, Bayern nękał rywala, ale Borussia miała w bramce Yanna Sommera. A ten łapał lub odbijał wszystkie strzały, które leciały w jego kierunku.

W pierwszej połowie sam Lewandowski miał dwie okazje, by go pokonać, w tym jedną wyborną. W 25. minucie pobiegli do kontry w Franckiem Riberym. Polak dostał dobre podanie od Francuza, znalazł się sam na sam z Sommerem. Zawahał się, przerzucił piłkę z lewej na prawą nogę. I trafił w bramkarza. Ribery bardzo się zdenerwował tą samolubnością.

Potem z dystansu huknął Arjen Robben. Piłka odbiła się od słupka, blisko spojenia z poprzeczką, a szczupakiem dobijał Lewandowski. Sommer sięgnął jej rękawicą.

Goście cierpliwie atakowali i wreszcie dopięli swego. W 63. minucie Thiago Alcantara kapitalnie dograł nad obrońcami do Thomasa Muellera, który przyjął piłkę w powietrzu prawą nogą, a uderzył lewą. Zdobył drugą bramkę w sezonie. Ważną, na wagę zwycięstwa.

Po sobotniej porażce wicelidera z Lipska przewaga obrońcy tytułu wynosi w tabeli już 13 punktów.