Mocny wolej w pole karne. Wyjątkowa asysta Kamila Glika

Prowadząca w tabeli francuskiej ekstraklasy drużyna AS Monaco, której piłkarzem jest Kamil Glik, pokonała u siebie Nantes 4:0 w 28. kolejce. Polak zapisał na swoim koncie asystę.

Mecze ligi francuskiej można oglądać na kanale Eleven na player.pl.

Glik rozegrał cały mecz. Kluczowe podanie  - swoje drugie w tym sezonie, ale pierwsze w ligowym meczu - zaliczył dwie minuty przed przerwą, przy drugim golu. Zachował się bardzo przytomnie.

Piłka trafiła do niego po nieudanej centrze z rzutu rożnego. Glik nie zastanawiając bez przyjęcia wstrzelił ją w pole karne prostym podbiciem. Podanie opanował klatką piersiową Valere Germain, który po chwili pokonał bramkarza gości z kilku metrów.

Skuteczniejsi od Barcelony

Oprócz Germaina dwie bramki zdobył w niedzielę skuteczny ostatnio Kylian Mbappe Lotin. 18-letni Francuz uzyskał w sumie dziewięć goli w dziewięciu meczach, licząc wszystkie rozgrywki. Do siatki trafił także  - z rzutu karnego  - Fabinho.

W ekipie gości cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Mariusz Stępiński.

Niepokonane od dziesięciu meczów Monaco jest liderem. Ma trzy punkty przewagi nad goniącymi go Paris Saint-Germain oraz Nice. Zdobyło 82. bramki. Z tym wynikiem w czołowych ligach w Europie może konkurować jedynie Barcelona, która uzyskała 76 w 26 kolejkach.

Połówka Krychowiaka

W sobotę swoje mecze po 1:0 wygrały PSG i Nice. Stołeczni dopiero w 80. minucie zdobyli decydującą bramkę w spotkaniu przed własną publicznością z Nancy. Do siatki z rzutu karnego trafił lider klasyfikacji strzelców Ligue 1 Urugwajczyk Edinson Cavani. Po raz drugi z rzędu w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Grzegorz Krychowiak. W przerwie Polaka zmienił Blaise Matuidi.

Z kolei Wylan Cyprien zapewnił zwycięstwo Nice w wyjazdowym meczu z Dijon FCO. Do siatki trafił w 69. minucie. Dzień wcześniej zespół Girondins Bordeaux Igora Lewczuka (rezerwowy) zremisował u siebie z Olympique Lyon 1:1. W kadrze gości zabrakło Macieja Rybusa.