Bez gola, trzy słupki. Messiego dopadło fatum

Sprawę ligowego zwycięstwa nad Betisem Sewilla piłkarze Barcelony załatwili bardzo szybko. Dwie bramki zdobyli na Camp Nou między 36. a 39. minutą. Lionel Messi tym razem obijał słupki. Aż trzykrotnie.

Mecze ligi hiszpańskiej w player.pl na kanałach Eleven

Argentyńczyk próbował od początku, ale nic z tych prób nie wychodziło. Po pół godzinie pojedynku pierwszej kolejki Primera Division trafił z wolnego w słupek. A gdyby był nieco precyzyjniejszy, Antonio Adan musiałby sięgnąć do siatki.

W słupek po raz trzeci

Sięgnął po chwili. Gerard Deulofeu wbił piłkę w pole karne gości, a obrońca Alin Tosca musnął ją czubkiem buta. To wystarczyło, by wpadła do bramki. Bliski muśnięcia był też Messi, ale powtórki wykazały, że tego nie uczynił. I Tosce zapisano samobója.

Tuż po golu gracze Barcelony przysnęli, więc Javier Mascherano musiał pędzić za szarżującym Sergio Leonem. Dogonił go w ostatniej chwili.

Błyskawicznie - już po następnej akcji - było 2:0. Deulofeu podał do Sergi Roberto, a ten uderzył z 11 metrów spokojnie i niezbyt mocno.

Po przerwie Messi znowu obił słupek. I znowu pomylił się z wolnego, bardzo nieznacznie. Jego koledzy też próbowali, trzeci gol jednak nie padł. Argentyńczyk - a jakże - huknął jeszcze w słupek po raz trzeci.