Spokój Czerwonych Diabłów. Nawet w osłabieniu

Czerwone Diabły były pewne swego. Miały do tego prawo, skoro sześć dni wcześniej, w pierwszym meczu, pokonały u siebie St. Etienne 3:0. Wszystkie gole strzelił wtedy Zlatan Ibrahimović, który z dumą stwierdził, że jest jak Indiana Jones, bo wygrywa zawsze i wszędzie. W rewanżu 1/16 Ligi Europy Manchester United znowu był górą, tym razem 1:0.

W środowy wieczór na Stade Geoffroy Guichard wszystko było jasne już o 17 minutach. Z lewej strony wbił piłkę w pole karne Juan Mata, Henrik Mchitarjan wyprzedził obrońcę i - delikatnie zmieniając jej lot - oszukał bramkarza francuskiej ekipy.

Musieli walczyć w dziesiątkę

Niedługo potem strzelec gola, najwyraźniej kontuzjowany, zszedł z murawy. Wbiegł na nią Marcus Rashford.

Goście musieli gonić, musieli ryzykować. Nic z tego. Ich ataki były i sporadyczne, i anemiczne. Już w drugiej połowie, przy rzucie wolnym, równowagę stracił Romain Hamouma i piłka poszybowała w trybuny.

Obrońca ekipy z Manchesteru Eric Bailly w cztery minuty zobaczył dwie żółte kartki, więc w konsekwencji czerwoną, jego koledzy musieli walczyć w dziesiątkę. Nie dali zrobić sobie krzywdy, miejscowych nie było stać choćby na honorowe trafienie. Z boiska przeważnie wiało nudą.

W środę rozegrano jeszcze dwa spotkania 1/16 Ligi Europy. FC Krasnodar zremisował na wyjeździe 1:1 z Fenerbahce i awansował. Wynik 1:1 padł także w pojedynku PAOK Saloniki - Schalke 04. W 1/8 wystąpi niemiecka drużyna.

W czwartek Legia zmierzy się w Amsterdamie z Ajaksem. W Warszawie było 0:0.