Piękne gole za oceanem. Manchester City rozbił Real

Pięć goli w meczu Manchesteru City z Realem Madryt (4:1) w Los Angeles. Najpiękniejsze były autorstwa 17-letniego Brahima Diaza oraz niewiele starszego talentu Królewskich Oscara Rodrigueza.

Mecze towarzyskie europejskich drużyn można oglądać na kanale Eleven na player.pl.

Trener Manchesteru City Pep Guardiola kiedyś potrafił ogrywać Real Madryt w barwach Barcelony. W czwartek udowodnił, że ma patent na Królewskich. Anglicy zdemolowali Hiszpanów podczas International Champions Cup w Stanach Zjednoczonych.

Kwadrans bicia Realu

Guardiola i jego szefowie z City wydali tego lata na transfery rekordowe 219 milionów funtów. Konfrontacja z Realem pokazała, że ich zespół będzie w nadchodzącym sezonie groźny dla każdego.

Po pierwszej niemrawej połowie, druga część gry przyniosła grad goli. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w 52. minucie Nicolas Otamendi. Kolejne trafienia były dziełem Raheema Sterlinga i Johna Stonesa.

Kevin De Bruyne doskonale dyrygował poczynaniami kolegów (dwie asysty), a ekipa City zaledwie w 15 minut całkowicie rozmontowała niemrawą obronę Realu.

Oglądaj
Efektowny gol dla City

Wymiana ognia

Najpiękniejsze gole meczu padały w końcówce spotkania. Na 4:0 dla City podwyższył zaledwie 17-letni Hiszpan Brahim Diaz. Wychowanek klubu z Malagi bez kompleksów ruszył na bramkę rywali i precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego nie dał szans Francisco Casilli.

Jeszcze bardziej popisał się 19-letni Oscar Rodriguez. Utalentowany pomocnik huknął z 30 metrów, a piłka z dużą siłą wpadła pod poprzeczkę angielskiej bramki. Był to jednak tylko gol honorowy na otarcie łez kibiców Realu.

Oglądaj
Bomba Oscara Rodrigueza z Realu

- Ten mecz nie był tak ważny dla Realu, jak dla nas. Zwycięstwo na pewno wzmocniło naszą pewność siebie, ale to było tylko towarzyskie spotkanie - ocenił spotkanie Guardiola.

- Zły wynik, ale to nie był słaby mecz - skomentował z kolei trener Realu Zinedine Zidane.

Królewscy w kolejnym spotkaniu tournee w USA zmierzą się z Barceloną w Nashville (w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego). Manchester City zagra tego samego dnia z Tottenhamem w Tennessee.