"O klasie Roberta nawet nie ma co mówić"

zobacz więcej wideo »
  • Polscy piłkarze komentują zwycięstwo nad RumuniąPolscy piłkarze komentują zwycięstwo nad Rumunią
  • Nawałka uspokaja: przed nami wiele pracyNawałka uspokaja: przed nami wiele pracy

Polscy reprezentanci zakończyli sezon zwycięstwem 3:1 nad Rumunią, które przybliża ich do mistrzostw świata 2018. - Cały czas musimy robić swoje - wyznał po spotkaniu Karol Linetty.

22-letni piłkarz bardzo chwalił publiczność, która wspomagała reprezentację z trybun Stadionu Narodowego. - Jak w każdym meczu w Warszawie mieliśmy za sobą 12 zawodnika w postaci kibiców - zaznaczył.

Na jedno spotkanie

Arkadiusz Milik pojawił się na boisku w 72. minucie, zmieniając Linetty'ego. - Z ławki rezerwowych miałem wrażenie, że od początku kontrolowaliśmy mecz i kwestią czasu było, kiedy strzelimy bramkę. Najważniejsze, że dopisaliśmy sobie kolejne trzy punkty i jesteśmy na dobrej drodze na mundial. O klasie Roberta Lewandowskiego nawet nie ma co mówić, bo statystyki mówią same za siebie - opowiadał.

Michał Pazdan poza Lewandowskim wyróżnił Piotra Zielińskiego. - To zawodnik, którego każdy zespół chciałby mieć w swoich szeregach. Ma wielką lekkość w prowadzeniu piłki - oświadczył.

Zwrócił też uwagę na to, że niektórzy z jego kolegów przed tym meczem mieli trzy tygodnie przerwy. - Trudno było im się przygotować na jedno spotkanie. Ja miałem komfortową sytuację, bo byłem w rytmie meczowym - wyznał obrońca reprezentacji.