Glik ekspresowo pokonał kontuzję. Monaco wygrało

Wydawało się, że Kamil Glik nie zdąży wyleczyć kontuzjowanego kolana przed meczem 3. kolejki Ligue 1 z Metz. Tymczasem Polak przeszedł ekspresową rehabilitację i w piątek był jednym z najlepszych zawodników na boisku.

Mecze ligi francuskiej w player.pl na kanałach Eleven

W drugiej kolejce francuskiej ekstraklasy polski obrońca dwukrotnie - przed i po przerwie - został uderzony w kolano przez rywali z Dijon. Boiska nie upuścił, choć uraz okazał się dosyć dokuczliwy. Spuchnięty staw nie wyglądał najlepiej.

Ratował zespół

Glik to twardziel, zacisnął zęby i poddał się koniecznej rehabilitacji. Na szczęście uraz nie okazał się poważny. Ku radości kibiców Monaco Polak pojawił się w wyjściowym składzie w meczu wyjazdowym z Metz.

Spotkanie nie było spacerkiem dla mistrzów Francji. W pierwszej połowie gospodarze stworzyli sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki, a Glik dwukrotnie ratował Monaco przed utratą gola.

Zwycięstwo jego drużynie zapewnił niezawodny Radamel Falcao, wykorzystując w 78. minucie podanie Rachida Ghezzala. Monaco wygrało 1:0 i nadal jest niepokonane w lidze.