Buffon w końcu na liście Messiego

Stało się. Leo Messi w końcu może dopisać do swojej listy "ofiar" Gianluigiego Buffona. Argentyńczyk przełamał się w meczu inauguracyjnym Ligi Mistrzów z Juventusem. Po nim włoski bramkarz rozpływał się w komplementach nad gwiazdą Barcelony.

Przed wtorkowym hitem na Camp Nou Messi miał na koncie 94 strzelone gole w Lidze Mistrzów. Żadnego jednak nie strzelił Juventusowi. Argentyńczykowi nie udało się pokonać Buffona ani w finale Ligi Mistrzów w Berlinie w sezonie 2014/15, ani w kwietniu tego roku w obu meczach ćwierćfinałowych.

Wpuścił, potem mu pogratulował

Zbliżający się do czterdziestki legendarny bramkarz nie będzie mógł jednak powiedzieć po zakończeniu kariery, że powstrzymał pięciokrotnego zdobywcę Złotej Piłki.

Messiemu udała się w końcu ta sztuka we wtorek. Buffona pokonał po 315 minutach po świetnej wymianie piłki z Luisem Suarezem. Tak się rozochocił, że w drugiej połowie uczynił to po raz drugi, tym razem po świetnej indywidualnej akcji. Przy obu trafieniach "Gigi" był bez szans.

Po wtorkowym spotkaniu Buffon pogratulował Messiemu osobiście i był pełen podziwu dla niego. - W finale w Cardiff Cristiano również strzelił mi dwa gole, ale dla mnie Messi jest lepszy od niego. Mam nadzieję, że wygra Złotą Piłkę - stwierdził Włoch.

Katalończycy wygrali 3:0 i tym samym zrewanżowali się za ćwierćfinał poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Przegrali wówczas w Turynie aż 0:3, a u siebie tylko zremisowali 0:0.