Oszust Suarez. Nurkował, symulował, aż nabrał sędziego

W trakcie środowego meczu Barcelony z Paris Saint-Germain Luis Suarez zrobił wszystko, aby wymusić rzut karny na arbitrze. Także dzięki jego ewidentnemu oszustwu Katalończycy mogą cieszyć się z awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Wiadomo, że Suarez jest świetnym piłkarzem. To jednak także osoba, która nie zawaha się użyć wszystkich środków, by osiągnąć swój cel. Pokazał to po raz kolejny w meczu z PSG.

Za pierwszym razem nie wyszło

Barcelona była za burtą Ligi Mistrzów, kiedy w 62. minucie meczu wygrywała na Camp Nou z paryżanami 3:1. Uległa w pierwszej konfrontacji 4:0 i teraz do awansu były jej potrzebne jeszcze trzy gole. Z każdą upływającą minutą frustracja piłkarzy Barcy rosła. Nie potrafili zdobyć bramki z gry, więc starali się wywalczyć jedenastkę.

W 66. minucie Suarez po raz pierwszy spróbował nabrać arbitra, teatralnie przewracając się w polu karnym rywali. Wówczas niemiecki sędzia Deniz Aytekin nie dał się nabrać i słusznie pokazał Urugwajczykowi żółtą kartkę.

Na tym Suarez nie poprzestawał. W 72. minucie sfaulował rywala w polu karnym PSG, a sędzia przerwał grę. Napastnik Barcelony krzyczał w jego kierunku, gestykulował i robił groźne miny. Razem z kolegami starał się wywrzeć maksymalną presję na 38-letnim arbitrze.

Udawany ból głowy i szyi

Aż w końcu udało się przechytrzyć Aytekina. Przy prowadzeniu Barcelony 4:1 Suarez wbiegł w pole karne i po minimalnym kontakcie z Marquinhosem, padł jak rażony piorunem. To było typowe nurkowanie. Urugwajczyk upadając złapał się za głowę, potem za szyję. Rywal go nawet tam nie dotknął, ale teatralna sztuczka i udawanie cierpienia przyniosły efekty.

Niesprawiedliwy rzut karny wykorzystał Neymar, w 95. minucie szóstego gola dołożył Sergi Roberto i awans Barcelony stał się faktem. Szkoda, że pomogły w tym brudne zagrywki Suareza.