18 strat i ani jednego strzału. Najgorsza wersja Messiego

Był, ale jakby go nie było. Snuł się po boisku, tracił piłki, nie oddał żadnego strzału. O paryskiej klęsce Leo Messi będzie chciał jak najszybciej zapomnieć. To był dla niego chyba jeden z najgorszych, jeśli nie najgorszy, mecz w karierze.

Chociaż Messi z 10 golami jest najlepszym strzelcem obecnej edycji Ligi Mistrzów, to występ w Paryżu najchętniej wymazałby z pamięci. A wiadomo, że jak pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki nie jest najlepiej dysponowany, to Barcelona ma duży problem.

Nie inaczej było na Parc des Princes, gdzie PSG zdeklasowało mistrzów Hiszpanii, wygrywając w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów aż 4:0.

Nieobecny

Sam Messi nie dość, że nie pomagał zespołowi, to był apatyczny. Sześć razy dryblował, tylko dwa udanie. Na dodatek po jego prostej stracie piłki na połowie boiska, padła trzecia autorstwa Juliana Draxlera. Łącznie w tym meczu zaliczył aż 18 strat! Nieprawdopodobne. Więcej piłek stracił tylko lubujący się w dryblingu Neymar - 31. Tyle że Brazylijczyk tego dnia i tak został zapamiętany jako jedyny gracz Barcelony z pola, który przynajmniej się starał.

A Argentyńczyk w ciągu 90 minut gry nie oddał ani jednego strzału, nawet niecelnego. Co więcej, pierwszy raz w meczu Ligi Mistrzów w tym sezonie nie dotknął piłki w polu karnym rywala!

Gdy już ją miał, to natychmiast osaczali go rywale i ją tracił. Po jednej z takich sytuacji pomocnik PSG Adrien Rabiot ośmieszył Argentyńczyka, przepuszczając piłkę między jego nogami.

Fatalną dyspozycję lidera Barcy widzieli wszyscy. Krytyczny wobec niego był Gary Lineker. "Nigdy nie widziałem tak słabej Barcelony, nigdy nie widziałem, żeby Messi grał tak źle" - napisał na Twitterze legendarny angielski napastnik.