Lech znów był skuteczny. Efektowna wygrana i awans

Lech Poznań pewnie awansował do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. W rewanżowym meczu z macedońskim Pelisterem Bitola wygrał na jego boisku 3:0.

Kolejorz pojechał na Bałkany dopełnić formalności. Tydzień temu pokonał u siebie zdobywcę Pucharu Macedonii 4:0 i nawet trener poznańskiej drużyny Nenad Bjelica przyznawał, że roztrwonienie takiej zaliczki w rewanżu jest niemożliwe.

Mecz zmienników

W Bitoli lechitów przywitał niesamowity upał. W trakcie spotkania piłkarze musli robić przerwę na uzupełnienie płynów. Pelister był nastawiony bojowo. Cciał zatrzeć złe wrażenie z Poznania, ale tak naprawdę nie miał ku temu wystarczająco mocnych atutów.

Polski zespół, w którego kadrze doszło ostatnio do sporych przetasowań, pozwolił gospodarzom na stworzenie kilku okazji, ale sam był o wiele groźniejszy i znów wygrał pewnie.

Strzelanie rozpoczął w pierwszej połowie Łukasz Trałka, wyjątkowo występujący tm razem na pozycji stopera. Kapitan Lechitów pokonał bramkarza strzałem głową po podaniu z rzutu rożnego od Radosława Majewskiego.

Kolejne gole padały już po zmianie stron. W rolach głównych wystąpili zmiennicy. Rajd wprowadzonego tuż po przerwie Mariusza Makuszewskiego uderzeniem pod porzeczkę zakończył Darko Jevtić, który na placu zameldował się zaledwie dwie minut wcześniej. Wynik ustalił Kamil Jóźwiak, wykorzystując kolejne dobre podanie Makuszewskiego.

Teraz rywal z Norwegii

Mecze 2. rundy zaplanowane są na 13 i 20 lipca. Rywalem lechitów będzie Haugesund. Norewski zespół w czwartek zremisował bezbramkowo na wyjeździe z ekipą Coleraine z Irlandii Północnej, którą na swoim stadionie rozgromił 7:0.