Zmiennik Szczęsnego wpuścił cztery gole. Roma w trudnym położeniu

Roma nie zatrzymała ofensywy Lyonu i mimo że prowadziła z francuskim zespołem na jego boisku 2:1, to ostatecznie przegrała w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy 2:4. Na boisku zabrakło reprezentantów Polski - Macieja Rybusa i Wojciecha Szczęsnego.

Rybus cały czas ma problemy z przebiciem się do składy Lyonu i w czwartek nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. Na ławce gości usiadł natomiast Szczęsny, którego trener Luciano Spalletti  w meczach Ligi Europy konsekwentnie nie nie wystawia od początku sezonu.

Zamiast Polaka między słupkami pojawił się Alisson Bekcer. Brazylijczyk nie popełnił poważnych błędów, kilka razy ratował swój zespół przed utratą bramki, a i tak skapitulował aż czterokrotnie. Już na początku meczu po zagraniu ze stałego fragmentu gry pokonał go Mouctar Diakhaby. Jego koledzy zdążyli odrobić straty z nawiązką jeszcze przed przerwą i po trafieniach Mohameda Salaha i Fedeico Fazio wyszli na prowadzenie.

Druga część należała już tylko do gospodarzy.

Zaraz po jej rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Corentin Tolisso. Bramkowy remis Lyonu nie zadowalał, dlatego francuski zespół szukał kolejnych goli. Najpierw na przeszkodzie dwa razy stanął mu Alisson, broniąc uderzenia Alexandre’a Lacazzete'a i Mathieu Valbueny, ale potem gospodarze byli nie do zatrzymania.

Lacazzete poprawił się w doliczonym czasie, na dodatek kilkanaście minut wcześniej swoje trafienie zaliczył Nabil Fekir. Dzięki temu to Francuzi będą w rewanżu faworytem do awansu.