Wstydzi się nie tylko Legia

Mołdawski Sheriff w fazie grupowej Ligi Europy kosztem Legii to niespodzianka. Jeszcze większą jest blamaż finalisty ubiegłorocznej edycji. Odpadli też pogromcy Arki Gdynia i Lecha Poznań.

Ajax w maju zatrzymał się dopiero na ostatniej przeszkodzie. Finał w Solnie wygrał Manchester United. Minęły trzy miesiące, a dla amsterdamczyków europejskie puchary już się skończyły. Wicemistrz Holandii przed tygodniem niespodziewanie uległ u siebie Rosenborgowi Trondheim 0:1 i w rewanżu nie zdołał odrobić strat. Ajax przegrał w Norwegii 2:3.

Do fazy grupowej nie dostało się również bogate Fenerbahce, które nie poradziło sobie w dwumeczu z macedońskim Vardarem Skopje. Zespół naszpikowany głośnymi nazwiskami (Carlos Kameni w bramce, przed nim Martin Skrtel, a z przodu Mathieu Valbuena i Robin van Persie) poniósł dwie porażki - po 0:2 na wyjeździe w rewanżu było 1:2.

Źródło: PAP/EPA Blamaż Legii. Liga Europy też bez Ajaksu i Fenerbahce

Zaliczka nie wystarczyła

Utrecht, który w 3. rundzie kwalifikacji wyeliminował Lecha, przegrywał po 90 minutach na wyjeździe z Zenitem Sankt Petersburg 0:1. Takim wynikiem wygrał przed tygodniem, więc konieczna była dogrywka. W niej jedyną bramkę zdobył rosyjski zespół, wygrywając ostatecznie 2:0.

Z kolei FC Midtjylland, lepszy od Arki w poprzedniej rundzie, musiał uznać wyższość Apollonu Limassol. W czwartek w Danii był remis 1:1, a w pierwszym meczu klub z Cypru wygrał 3:2.

Źródło: PAP/EPA Cuda w Sankt Petersburgu

Losowanie grup odbędzie się w piątek o godz. 13 w Monako. Pierwszą kolejkę zaplanowano na 14 września, a finał odbędzie się 16 maja 2018 roku w Lyonie.