Asysta bramkarza i pewny awans Jagi. Po Gruzinach czas na Azerów

Jagiellonia Białystok awansowała do 2. rundy kwalifikacji Ligi Europy, ogrywając u siebie gruzińskie Dinamo Batumi 4:0. Następnym rywalem Jagi będzie azerski zespół FK Gabala.

W pierwszym meczu Jagiellonia wygrała w Kutaisi po trafieniu Cilliana Sheridana. Zwycięstwo podopiecznych Ireneusza Mamrota, który zastąpił Michała Probierza, mogło być bardziej okazałe, ale Irlandczyk nie wykorzystał rzutu karnego.

- Trzeba szanować to, co mamy i być skoncentrowanym przed rewanżem - skomentował Mamrot cytowany na stronie klubowej. Na własnym boisku wicemistrzowie Polski potwierdzili, że są lepszym zespołem.

Zaczął Brazylijczyk

W pierwszej połowie piłkarze Jagiellonii mieli przewagę, dość łatwo dochodzili pod bramkę gości, ale brakowało im wykończenia. Musieli też uważać na kontry. Raz zagroził im Jaroslaw Kwasow.

Po zmianie stron gospodarze zaatakowali z większym animuszem. Efektem ich przewagi był gol Gutiego. Arvydas Novikovas precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, a Brazylijczyk wyskoczył najwyżej do piłki i skierował ją głową do bramki rywali.

Dobijanie Dinama

Od 75. minuty Jaga grała w przewadze, bo czerwoną kartę zobaczył Tornike Tarkhnishvili. Gospodarze nie forsowali tempa, ale i tak znacznie podwyższyli wynik. Najpierw sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Fiodor Cernych. Asystę przy tym golu zaliczył... bramkarz Marijan Kelemen, popisując się dalekim wykopem.

Na 3:0 w 88. minucie podwyższył po rzucie rożnym Ivan Runje. Kropkę nad "i" postawił tuż przed końcowym gwizdkiem Łukasz Sekulski.

Rywalem Jagiellonii w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Europy będzie azerski zespół FK Gabala.

Jagiellonia Białystok - Dinamo Batumi 4:0 (0:0).

Bramki: Gutieri Tomelin (58), Fiodor Cernych (81), Ivan Runje (88), Łukasz Sekulski (90+3).