W Baku łatwo nie było. Dobry wynik Jagi przed rewanżem

Jagiellonia Białystok nieźle rozpoczęła walkę o awans do 3. rundy Ligi Europy. Wicemistrz Polski zremisował w Baku z azerskim zespołem FK Gabala 1:1 i jest w dobrej sytuacji przed rewanżem.

Przed pierwszym meczem trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot był przekonany, że losy awansu rozstrzygną się w Białymstoku. Szanse obu drużyn oceniał na równe. Nie pomylił się.

- Wydaje mi się, że dopiero mecz w Białymstoku będzie decydujący. Myślę, że spotkają się dwie silne i wyrównane drużyny, pomiędzy którymi nie ma aż tak dużej różnicy - zauważył szkoleniowiec.

Doskonały rzut rożny

W pierwszej połowie przeważali wicemistrzowie Azerbejdżanu. Ich ataki były jednak chaotyczne i zazwyczaj niezbyt groźne. Jaga wyraźnie nastawiła się na kontry. Gola strzeliła jednak po stałym fragmencie gry. W 15. minucie Arvydas Novikovas bardzo dobrze dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Tarasa Romanczuka, a Ukrainiec skierował piłkę do bramki.

Po zmianie stron ataki Gabali przybrały na sile. Już po dwóch minutach gry gospodarzom udało się wyrównać. Ilgar Gurbanov z ostrego kąta trafił w słupek, a dobitka Stevena Josepha-Monrose wylądowała w siatce. Ten sam zawodnik chwilę później mógł ponownie zdobyć bramkę, ale minimalnie przestrzelił.

Jagiellonia próbowała się odgryzać. Groźnie strzelali Novikovas, Martin Pospisil i Damian Szymański, a Cillian Sheridan dwukrotnie był bliski zamknięcia dogodnych akcji. Ostatecznie żadna ze stron nie zdobyła już bramki i mecz zakończył się remisem.