Bójka w Teatrze Marzeń. Piłkarz Manchesteru dostał burę od Mourinho

W Manchesterze podczas rewanżowego meczu półfinałowego Ligi Europy z Celtą Vigo aż kipiało od emocji. Niestety, nie wszyscy umieli nad nimi zapanować. W końcówce spotkania doszło do bójki, w efekcie której sędzia pokazał dwie czerwone kartki. Bardziej odczują ją piłkarze United.

Gdy faworyzowany Manchester, który w ubiegły czwartek pokonał na wyjeździe Celtę 1:0, w rewanżu prowadził od 17. minuty po golu strzałem głową Marouane'a Fellainiego, wydawało się, że emocje w już się skończyły. Jednak kibice Czerwonych Diabłów do końca musieli drżeć o losy swojej drużyny.

W 85. minucie wyrównał bowiem Facundo Roncaglia. W tym momencie klub z Galicji potrzebował jednego trafienia, by zapewnić sobie historyczny finał. Wtedy w Teatrze Marzeń emocje sięgnęły zenitu. Niestety, nie wszyscy umieli nad nimi zapanować.

Dwa ciosy, dwie kartki

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu na połowie boiska doszło do przepychanki, która chwilę później przerodziła się w bójkę. W roli głównej podpora obrony United Eric Bailly. Iworyjczyk zagotował się, uderzył Johna Guidettiego.

Źródło: EPA/Nigel Roddis Guidetti właśnie otrzymał cios od Bailly'eo

Chwilę później w odwecie czarnoskórego piłkarza trzasnął pięścią Roncaglia. Sędzia Ovidiu Hategan nie miał wyjścia. Obu zawodnikom pokazał po czerwonej kartce.

Źródło: PAP/EPA/NIGEL RODDIS Sędzia pokazał dwie czerwone kartki

W ostatnich sekundach doliczonego czasu świetną okazję miała jeszcze Celta, ale ostatecznie nie zdołała strzelić gola na wagę awansu do finału. Tam zagra ekipa Jose Mourinho. Ale już bez zawieszonego za kartkę Bailly'ego. To duża starta dla Czerwonych Diabłów.

"Naiwny" Iworyjczyk

Po meczu konferencję prasową zdominowało pytanie o czerwoną kartkę dla piłkarza United. Co na to portugalski menedżer MU? - Nie widziałem tej sytuacji. Eric przez cały mecz był świetny. Mecz było bardzo emocjonalny dla wszystkich. Niektórzy lepiej panują nad nerwami od innych. Roncaglia jest doświadczony, więc tego typu sytuacje nie są dla niego niczym nowym. Eric zachował się naiwnie. Straciliśmy ważnego piłkarza na finał, a nie mamy ich wielu - podsumował Mourinho.

Rywalem Czerwonych Diabłów w finale 24 maja w Sztokholmie będzie Ajax Amsterdam. Holendrzy wprawdzie ulegli w rewanżu Olympique Lyon 1:3, ale w dwumeczu okazali się lepsi o jedną bramkę.

Zwycięzca zapewni sobie udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Manchester United - Celta Vigo 1:1 (1:0)
Marouane Fellaini (17) - Facundo Roncaglia (85).

Czerwone kartki: Eric Bailly (Manchester, 88), Facundo Roncaglia (Celta, 88)
Sędzia: Ovidiu Hategan (Rumunia).
Pierwszy mecz - 1:0. Awans - Manchester United