Wejście smoka Teodorczyka. Polak zapewnił mistrzostwo Anderlechtowi

Anderlecht Bruksela, z Łukaszem Teodorczykiem w składzie, wywalczył po raz 34. mistrzostwo Belgii. Stało się to na kolejkę przed końcem rozgrywek. Bohaterem mistrzów został właśnie polski napastnik, który strzelił dwa gole w wygranym 3:1 meczu z Royal Charleroi.

Wszystkie mecze ligi belgijskiej można oglądać w Player.pl na kanałach Eleven

Teodorczyk był w tym sezonie kluczowym piłkarzem mistrzów Belgii. W lidze strzelił dla stołecznej drużyny aż 22 gole. Co prawda w ostatnich miesiącach 25-letni napastnik przeżywał wyraźny kryzys (trafił na początku marca w meczu z Waasland-Beveren), ale jego przełamanie przyszło w najlepszym możliwym momencie.

Nerwowy początek

W czwartek o mistrzostwo w Jupiler League Anderlecht walczył korespondencyjnie z Club Brugge. Fiołki grały na stadionie Royal Charleroi. Z kolei ekipa z Brugii mierzyła się na wyjeździe z zespołem Oostende.

Na kolejkę przed końcem sezonu zespół ze stolicy miał cztery punkty przewagi nad najgroźniejszym rywalem. W przypadku wygranej z Charleroi, Fiołki byłyby mistrzem. W ekipie Teodorczyka nikt nie zakładał innego rozstrzygnięcia.

Życie potrafi jednak pisać własne scenariusze. W 27. minucie Chris Bedia strzelił gola Anderlechtowi i zapachniało niespodzianką. Nie upłynęły jednak trzy minuty i zespół Ostendy… objął prowadzenie z Club Brugge. Takie wyniki utrzymały się do przerwy, co wówczas oznaczało tytuł dla Anderlechtu.

Ruszyli po przerwie

Fiołki nie zamierzały jednak zdobywać tytułu po przegranym meczu i po zmianie stron ruszyły do ataku. Szczególnie zmotywowany był Teodorczyk, który ostatnio nie miał łatwego okresu w karierze. I to właśnie Polak doprowadził do wyrównania. Najpierw wygrał z obrońcą walkę o górną piłkę, a kiedy spadła na murawę, uderzył z ośmiu metrów nie do obrony.

"Teo" nie zwalniał tempa. W 81. minucie spotkania napastnik reprezentacji Polski strzelił swojego drugiego gola, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Wynik na 3:1 kilka minut przed końcem ustalił Massimo Bruno.

W międzyczasie Club Brugge przegrał z Oostende 1:2. Anderlecht po raz 34. mógł cieszyć się z mistrzostwa Belgii.