• Chińczycy witają "Lewego" jak królaChińczycy witają "Lewego" jak króla
  • Feta Bayernu na balkonie ratuszuFeta Bayernu na balkonie ratuszu
  • Robert Lewandowski będzie miał swoją ulicęRobert Lewandowski będzie miał swoją ulicę
  • "Lewandowski jest idolem młodzieży w całej Polsce""Lewandowski jest idolem młodzieży w całej Polsce"

Jak zwykle opanowany, jak zwykle precyzyjny. Uderzył piłkę w prawy róg bramki, Petr Cech rzucił się w przeciwnym kierunku. I tyle. Tak Robert Lewandowski trafił z rzutu karnego na 1:0 w pojedynku Bayernu Monachium z Arsenalem.

W 8. minucie sfaulowany został Juan Bernat. Sędzia podyktował jedenastkę, do wykonania której podszedł polski napastnik.

Oczywiście nie zawiódł.

Nie mógł strzelać po raz drugi

Mistrz Niemiec wyruszył na przedsezonowe tournee po Azji. Najpierw zawitał do Chin, gdzie odbywa się International Champions Cup. Do Szanghaju przyleciał w poniedziałek i powitany został po królewsku. Lewandowski był przez fanów oblegany.

Z Arsenalem Bayern mierzył się na Shanghai Stadium. I spotkanie przegrał, po serii rzutów karnych, bo w samej końcówce, już w doliczonym czasie, wyrównał Alex Iwobi.

Lewandowski nie mógł strzelać po raz drugi. Trener Carlo Ancelotti wymienił aż ośmiu piłkarzy, Polaka w 64. minucie. W decydującej rozgrywce pomyliło się z 11 m aż trzech jego kolegów - David Alaba, Renato Sanches i Bernat.

W Arsenalu dobrze spisywał się Krystian Bielik, on murawę opuścił w przerwie.

W Azji bawarska ekipa przebywać będzie do 28 lipca, potem uda się na turniej Audi Cup. Rozgrywki Bundesligi ruszą 18 sierpnia.