Lewandowski trafiał, Superpuchar dla Bayernu. Po karnych

zobacz więcej wideo »
  • Bayern z Superpucharem. 2:2 po 90 minutach Bayern z Superpucharem. 2:2 po 90 minutach
  • Decydowały rzuty karneDecydowały rzuty karne

Piłkarze Bayernu Monachium wywalczyli Superpuchar Niemiec. W Dortmundzie pokonali miejscową Borussię w rzutach karnych 5-4. Po 90 minutach było 2:2.

Mecze ligi niemieckiej na player.pl na kanałach Eleven

Robert Lewandowski zdobył bramkę w meczu, a w później w serii jedenastek. W pokonanej ekipie grał Łukasz Piszczek.

Bayern osłabiony

To szósty w historii i drugi z rzędu triumf Bayernu w rywalizacji o Superpuchar. W sobotę wystąpił jako mistrz Bundesligi, natomiast Borussia wywalczyła w maju krajowy puchar.

W Dortmundzie Bayern wystąpił osłabiony, bez Manuela Neuera, Jerome'a Boatenga, Holendra Arjena Robbena i sprowadzonego latem z Realu Madryt Kolumbijczyka Jamesa Rodrigueza. Wystąpili za to nowi gracze: Sebastian Rudy, Francuz Corentin Tolisso, a od 60. minuty Niklas Suele.

W ekipie rywali na ławce trenerskiej zadebiutował Holender Peter Bosz, który w ubiegłym sezonie doprowadził Ajax Amsterdam do finału Ligi Europejskiej.

Zamieszanie podbramkowe

Miejscowi prowadzili od 12. minuty po golu Amerykanina Christiana Pulisica, ale już sześć minut później strzałem z bliska wyrównał Lewandowski, wykorzystując podanie Joshuy Kimmicha.

Taki wynik utrzymał się do przerwy. W 71. minucie Borussia ponownie objęła prowadzenie,  po trafieniu króla strzelców poprzedniego sezonu Bundesligi Gabończyka Pierre-Emericka Aubameyanga, jednak w końcówce regulaminowanego czasu Bayern wyrównał w zamieszaniu podbramkowym. Niektóre źródła zaliczyły samobójcze trafienie Łukaszowi Piszczkowi, według innych ostatni dotknął piłkę bramkarz BVB Roman Buerki, a jeszcze inne uznały za strzelca gola Kimmicha.

O wyniku miały zdecydować rzuty karne. Zaczęły się od pewnego trafienia Lewandowskiego. Niedługo później w Bayernie pomylił się Kimmich (górą był Buerki), ale potem bramkarz Bawarczyków Sven Ulreich dwukrotnie obronił strzały gospodarzy - nie pokonali go Sebastian Rode (były piłkarz m.in. Bayernu) oraz Hiszpan Marc Bartra.

Sezon ligowy rozpocznie się 18 sierpnia.