zobacz więcej wideo »
  • Historyczny gol LewandowskiegoHistoryczny gol Lewandowskiego
  • Bayern z Superpucharem. 2:2 po 90 minutach Bayern z Superpucharem. 2:2 po 90 minutach
  • Bayern pokonał Bayer 3:1 (skrót)Bayern pokonał Bayer 3:1 (skrót)

Sezon w Bundeslidze jeszcze na dobre się nie rozkręcił, ale jak na razie o Robercie Lewandowskim można pisać w samych superlatywach. W inauguracyjnym meczu przeciwko Bayerowi Leverkusen snajper Bayernu Monachium strzelił gola, a w tygodniu błysnął na treningu efektownym trafieniem.

Wszystkie mecze Bundesligi można oglądać w Player.pl na kanałach Eleven

Zajęcia jakich piłkarskie drużyny odbywają w ciągu tygodnia kilka. Zwykła gierka - wydawałoby się, że w takich okolicznościach trudno dać popis, o którym będzie się pisało i mówiło nie tylko w Polsce i Niemczech. A jednak. Do akcji wkroczył Lewandowski.

Polski napastnik otrzymał wysokie dośrodkowanie, miał sporo miejsca i czasu. Pięknie złożył się do strzału przewrotką. Trafił idealnie, piłka niemal rozerwała siatkę.

Zgromadzeni w ośrodku treningowym Bayernu kibice nie mogli wyjść z podziwu. Oklaskom i okrzykom zachwytu nie było końca.

Nagranie tego gola trafiło również na oficjalną stronę bawarskiego klubu. Podpis mówi wszystko - "moment godny zapamiętania".

Już tak trafił

To był jedynie trening, ale Polak pokazał już w karierze, że potrafi strzelać podobne gole w meczach oficjalnych. Bliźniaczym uderzeniem zwieńczył swoje dzieło w pamiętnym meczu przeciwko Wolfsburgowi w 2015 roku, kiedy w dziewięć minut pięć razy trafił do siatki.

Lewandowski najbliższy mecz rozegra w sobotę, przeciwko Werderowi Brema, a później uda się na zgrupowanie reprezentacji Polski przed spotkaniami eliminacji mistrzostw świata z Danią i Kazachstanem.