tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Lewandowski do Bayernu? Menadżer: Tak

Lewandowski do Bayernu? Menadżer: Tak
Foto: PAP / EPA | Video: tvn24 Co z Lewandowskim?

- To jest sprawa tygodnia, dwóch, może trzech - tak o ewentualnym transferze Roberta Lewandowskiego do Monachium mówi jego agent, Cezary Kucharski. We "Wstajesz i wiesz" na pytanie, czy Polak przejdzie do mistrza Niemiec, odpowiedział: Tak. Z drugiej strony potwierdził, że... Bayern oficjalnie oferty Polakowi nie złożył.

- Dla nas sprawa jest jasna, ale nic nie podpisaliśmy. To kluby muszą osiągnąć porozumienie - zaznaczył Kucharski, poseł PO i menadżer piłkarza. Dodał jednak, że"rozmowy są prowadzone". - Formalnej oferty nie ma, ale tak było też w Lechu, gdy Lewandowskiego kupowała z niego Borussia. Trzeba rozumieć drugie dno - dodał.

- Mam nadzieję, że słowa, które dano Robertowi, zostanie dotrzymane - przyznał Kucharski. Jego zdaniem, napastnik "chce odejść z Borussii", bo "jest ciekawy nowego klubu i życia".

Nie udaje. Co wie?

- Robert się świetnie czuje w BVB, ma świetnego trenera, kibiców. Jeśli będzie możliwość gry w innym klubie, to chcielibyśmy jednak z tego skorzystać - zaznaczył Kucharski.

Dopytywany, czy chodzi o przejście do Bayernu, odpowiedział: Nie będę udawał, że jest inaczej. Tak. - Heynckes wie, co mówi - dodał na przypomnienie, że po finale LM trener Bayernu powiedział, że "jest już Goetze, na Lewandowskiego długo nie trzeba będzie czekać".

Menadżer od dawna twierdzi, że Lewandowski opuści Borussię. Sam zainteresowany unika odpowiedzi, a informacje dementuje klub z Dortmundu. Z drugiej strony Polak ma kontrakt do końca przyszłego sezonu, więc jeśli Borussia chce zarobić, musi sprzedać go teraz.

Kiedy więc Lewandowski miałby zasilić szeregi mistrza Niemiec? - Teraz kluby muszą się dogadać. Tego nie wiem - powiedział Kucharski.

Za trzydzieści milionów?

Lewandowski przeszedł do Borusii w 2010 roku, za ok. 4,5 mln euro. W drugiej części zeszłego sezonu stał się największą gwiazdą BVB, pozycję utrzymał w tym sezonie. Sezon Bundesligi zakończył z 24 bramkami, a Ligę Mistrzów z dziesięcioma. Skuteczniejsi byli tylko odpowiednio Stefan Kiessling i Cristiano Ronaldo. Wartość Polaka szacuje się na ok. 30 mln euro.

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.