Romario uciszył Gliwice. Lechia wygrała w dziesiątkę

50 minut gry w przewadze nie wystarczyło Piastowi, żeby wygrać z Lechią Gdańsk. W Gliwicach goście zwyciężyli 2:1, a decydującego gola w samej końcówce strzelił, wprowadzony po przerwie, Romario.

Postawa Lechii w pierwszych siedmiu meczach ekstraklasy to jak dotąd największe rozczarowanie sezonu. Drużyna, która w minionych rozgrywkach do końca biła się o mistrzostwo, teraz miała tylko jedno zwycięstwo i zajmowała ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli.

Z formą Piasta też na początku nie było najlepiej, ale ostatnio nastąpiło przełamanie i gliwiczanie wygrali dwa kolejne mecze. Niezłą dyspozycję z ostatnich meczów potwierdzili również w poniedziałek, ale z boiska zeszli pokonani.

Gole po ładnych akcjach

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli gdańszczanie i miało to wymierny efekt - prowadzenie objęli już w 11. minucie. Świetnie w środku pola zachował się Rafał Wolski - pomocnik przejął piłkę i posłał świetne prostopadłe podanie do Milosa Krasicia. Serb z powietrza, z pierwszej piłki, dograł na piąty metr do Marco Paixao, a temu zostało tylko dopełnić formalności. To była fantastyczna akcja.

Później przyjezdni zamiast zbierać gole, zbierali kartki. Dwie żółte zobaczył Simeon Sławczew i lechistów na boisku było już tylko dziesięciu. A nie było to pierwsze nieszczęście jakie na nich spadło. Kilka minut wcześniej Piast wyrównał. I też po ładnej akcji - świetne dośrodkowanie Michala Papadopoulosa na gola strzałem w okienko zamienił Stojan Vranjes.

W drugiej części gry - mimo dogodnych okazji z obu stron - gole długo nie padały. Świetną szansę miał Konstantin Vassiljew z Piasta, ale przegrał pojedynek sam na sam z Dusanem Kuciakiem. Nieskuteczność się zemściła. W końcówce grająca w dziesiątkę Lechia przeprowadziła zabójczą kontrę. Wykończył ją strzałem sprzed pola karnego debiutujący w ekstraklasie Romario Balde.

Dla Lechii to pierwsze zwycięstwo od 14 lipca i pierwszej ligowej kolejki. Po ośmiu spotkaniach gdańszczanie są w tabeli na 11., a gliwiczanie na 13. miejscu.

Piast - Lechia 1:2
Bramki: Vranjes (30) - Paixao (11), Romario (87)