Nastolatek prowadzi Czerwone Diabły do finału. Dobra sytuacja przed rewanżem

Manchester United długo grzeszył nieskutecznością, ale ostatecznie pokonał na wyjeździe Celtę Vigo 1:0 i jest o krok od finału Ligi Europy. Bohaterem Czerwonych Diabłów został Marcus Rashford.

Wydawać by się mogło, że piłkarze Eduardo Berizzo nie powinni mieć w starciu z Czerwonymi Diabłami żadnych szans. W Primera Division zajmują dopiero jedenaste miejsce, ale może być to nieco mylące, bo to drużyna grająca niezwykle widowiskowo. Dodatkowo piłkarze tej ekipy do pojedynku z angielskim gigantem przystępowali z wielkim entuzjazmem, po tym jak osiągnęli pierwszy półfinał europejskich rozgrywek w historii klubu. I to po dziesięcioletnim rozbracie z międzynarodowymi rozgrywkami.

A że Manchester da się ugryźć udowodnił już w ćwierćfinale Anderlecht, który doprowadził z drużyną Jose Mourinho do dogrywki.

Ratował bramkarz

W czwartek na Estadio Balaidos goście nie mieli wielkiej przewagi, ale jak już stwarzali sytuacje strzeleckie, to niezwykle groźne. W pierwszej części gry w beznadziejnych - wydawałoby się - sytuacjach Celtę ratował bramkarz Sergio Alvarez. Najpierw w cudowny sposób wybronił precyzyjny strzał Rashforda, a później dwukrotnie wygrał pojedynki oko w oko z Jesse'm Lingardem.

Źródło: PAP/EPA / LAVANDEIRA JR Rashford był o krok od otworzenia wyniku

Trafił idealnie

Rashford w końcu na Alvareza sposób jednak znalazł. Nastoletni jeszcze Anglik na nieco ponad 20 minut przed końcem podszedł do rzutu wolnego i uderzył na tyle precyzyjnie, że dał swojej drużynie bezcennego gola.

Jak się później okazało, było to jedyne trafienie spotkania i Manchester wykonał wielki krok w stronę finału Ligi Europy. Pozostał jeszcze tylko jeden - rewanż na Old Trafford 11 maja.

Celta Vigo - Manchester United 0:1
Bramka: Rashford (67)