Grał świetnie, skończył w szpitalu. "Uraz głowy"

zobacz więcej wideo »
  • Mączyński na badanichMączyński na badanich
  • Nawałka uspokaja: przed nami wiele pracyNawałka uspokaja: przed nami wiele pracy

To były bardzo dobre 44 minuty w wykonaniu Krzysztofa Mączyńskiego. Pomocnik świetnie sobie radził w środku pola w meczu z Rumunami, ale skończył mocno poturbowany. Ze stadionu, już w przerwie, udał się do szpitala.

To była sytuacja, jakich w meczu jest wiele. "Mąka" walczył o piłkę, ale Rumun wyraźnie w tej akcji przesadził. Zaatakował reprezentanta Polski kolanem. Trafił w tył głowy.

Podejrzenie wstrząśnienia

Za prawym uchem pomocnika pojawiła się krew. Do akcji musieli wkroczyć lekarze kadry. Poszkodowanego opatrywali przy linii bocznej i wydawało się, że ten wróci jeszcze na boisko.

Nic z tych rzeczy. 30-latek był wyraźnie zamroczony. O grze nie było mowy. Od razu ze stadionu Mączyński został przetransportowany do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu.

- W tej chwili Krzysztof przebywa w szpitalu i przechodzi badania. Ma uraz głowy - skomentował krótko tuż spotkaniu selekcjoner Adam Nawałka.

Mundial tuż, tuż

Polacy ten mecz wygrali 3:1. Wszystkie gole dla naszej drużyny zdobył niezawodny Robert Lewandowski.

W sobotę wygrali również najgroźniejsi rywale w walce o awans. Oznacza to, że w tabeli grupy E pozostał status quo. Polska jest pierwsza z 16 punktami, za nią są Czarnogóra i Dania, które zgromadziły po 10.