Korona rozbiła Cracovię w końcówce. Od 7. minuty grała w przewadze

Przez 83 minuty, w dodatku na wyjeździe, piłkarze Cracovii musieli walczyć z Koroną Kielce w osłabieniu. Nie dali rady, przegrali wysoko, bo 0:3, choć długo tracili do rywala tylko jedną bramkę.

W 7. minucie Jakub Wójcicki przewrócił w polu karnym Daniego Abalo. Sędzia nie miał wątpliwości, by podyktować jedenastkę.

Do piłki podszedł Jacek Kiełb. I zamiast do siatki, uderzył w słupek.

Pierwsze trafienie

Gol padł w 33. minucie. Jakub Żubrowski pokonał Grzegorza Sandomierskiego strzałem z 30 m. Dla blisko 25-letniego zawodnika to pierwsze trafienie w ekstraklasie.

Po przerwie goście nawet próbowali coś zdziałać w ataku, jednak nic z tego nie wyszło. A w samej końcówce stracili jeszcze dwie bramki - Sandomierskiego najpierw pokonał Maciej Górski, potem Kiełb.

Korona Kielce - Cracovia 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Jakub Żubrowski (33), 2:0 Maciej Górski (86), 3:0 Jacek Kiełb (88).