Kolejna zła wiadomość dla Bayernu. Złamana stopa i koniec sezonu Neuera

Po pierwsze Bayern przegrał w rewanżu z Realem 2:4, co oznacza, że już na ćwierćfinale żegna się z Ligą Mistrzów. Po drugie kontuzji w tym meczu doznał bramkarz bawarskiej ekipy Manuel Neuer.

31-letni zawodnik dopiero co wrócił na boisko po urazie i operacji lewej stopy. Opuścił przez to i mecze reprezentacji, i Bayernu. Treningi z zespołem wznowił dokładnie 10 kwietnia.

Tuż przed stratą gola

Strzegł bramki w pierwszym spotkaniu z Realem, przegranym na Allianz Arenie 1:2. Strzegł jej i w rewanżu. W podstawowym czasie razem z kolegami dali rade doprowadzić go dogrywki, choć w końcówce musieli walczyć w osłabieniu, po niezasłużonej czerwonej kartce dla Arturo Vidala.

Na 2:2 trafił potem Cristiano Ronaldo. Na 3:2 też on. To w tej sytuacji bramkarzowi odnowiła się kontuzja. Według wstępnej diagnozy, doznał złamania kości w lewej stopie - poinformował klub.

"Neuer dokładne badania przejdzie po powrocie do Monachium, a potem zostanie podjęta decyzja o odpowiednim leczeniu" - zaznaczono w komunikacie.

Prezes Bayernu Karl-Heinz Rummenigge w rozmowie z dziennikarzami zaznaczył, że kontuzja jest poważna. - Manuela czeka osiem tygodni przerwy - ocenił.

Bayernowi została jeszcze w tym sezonie do dokończenia rywalizacja w lidze niemieckiej i krajowym pucharze. W Bundeslidze podopieczni Carlo Ancelottiego na pięć kolejek przed końcem zmagań mają osiem punktów przewagi nad drugim w tabeli zespołem RB Lipsk. W Pucharze Niemiec z kolei czeka ich występ w półfinale.