Klopp z Guardiolą na remis

Remisem 1:1 zakończył się szlagier 29. kolejki Premier League, w którym Manchester City podejmował Liverpool. Gole padły w drugiej połowie - w 51. minucie prowadzenie gościom z rzutu karnego dał James Milner, a w 69. wyrównał Argentyńczyk Sergio Aguero.

Spotkanie toczone było w szybkim tempie i mogło się podobać. Trzecia i czwarta drużyna Premier League na mistrzostwo już raczej nie mają co liczyć, ale stawką jest utrzymanie się w czołowej czwórce i gra w kolejnym sezonie w Lidze Mistrzów.

Arsenal w dół

Milner wykorzystał jedenastkę po faulu Francuza Gaela Clichy'ego na Brazylijczyku Roberto Firmino. Aguero natomiast wykończył dośrodkowanie Belga Kevina de Bruyne.

W końcówce obie drużyny były blisko zdobycia zwycięskiej bramki, ale dogodne okazje zmarnowali Adam Lallana i Aguero.

W pozostałych niedzielnych meczach wygrywali faworyci. Manchester United pokonał na wyjeździe Middlesbrough 3:1, a Tottenham Hotspur, mimo braku kontuzjowanego Harry'ego Kane'a, u siebie Southampton 2:1.

W tabeli zdecydowanie prowadzi Chelsea Londyn. Na szóste miejsce spadł Arsenal Londyn, który w sobotę doznał czwartej porażki w ostatnich pięciu ligowych meczach. Tym razem na wyjeździe z West Bromwich Albion 1:3.