tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Niemiecki piłkarz przeprasza i mówi dość. "Nie chcę mieć nic wspólnego z futbolem"

Najpierw został dyscyplinarnie zwolniony przez drugoligowy VfB Stuttgart za udział w bójce, potem ogłosił zawieszenie kariery sportowej. Kevin Grosskreutz jest na ustach całego niemieckiego środowiska piłkarskiego. A jeszcze trzy lata temu w Brazylii świętował zdobycie mistrzostwa świata...

Ostatnie dni były dla Grosskreutza prawdziwym koszmarem. W nocy z poniedziałku na wtorek 28-letni zawodnik, będąc pod wpływem alkoholu, uczestniczył w bójce w centrum Stuttgartu, po której trafił do szpitala. Klub zarzucił mu nie tylko nieprofesjonalną postawę, ale przede wszystkim dawanie złego przykładu towarzyszącym mu trzem zawodnikom drużyny do lat 17.

W wydanym w piątek przed południem komunikacie, VfB Stuttgart poinformował, że kontrakt z zawodnikiem, ważny do 2018 roku, został zakończony w trybie natychmiastowym.

- Nie mogliśmy zostawić tej sytuacji bez konsekwencji - przyznał dyrektor sportowy VfB Jan Schindelmeiser.
Chce spokoju

Kilka godzin później na konferencji prasowej Grosskreutz nie był w stanie powstrzymać łez. - Pragnę przeprosić przede wszystkim całą moją rodzinę oraz przyjaciół, których naraziłem na duży stres. Popełniłem błąd, przez który jest mi bardzo przykro - wyznał ze łzami w oczach.

- Obecnie nie chcę mieć nic wspólnego z profesjonalnym futbolem. Co będzie dalej? Nie wiem. Muszę podjąć decyzję, gdy w moim życiu zapanuje większy spokój - stwierdził Niemiec.

Życzył także drużynie szybkiego powrotu do ekstraklasy. Obecnie Stuttgart zajmuje pierwsze miejsce w tabeli drugiej ligi.

Grosskreutz w latach 2009-2016 występował w Borussii Dortmund, z którą dwukrotnie zdobył mistrzostwo Niemiec. W swoim dorobku ma także tytuł mistrza świata z 2014 roku, choć na boiskach Brazylii nie zagrał ani minuty.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.