Drużyna Grosickiego leci z ligi. Fabiański może już świętować

Hull City, w którym występuje Kamil Grosicki, spada z Premier League. Zespół reprezentanta Polski szanse na utrzymanie stracił już na kolejkę przed końcem rozgrywek przegrywając na wyjeździe 0:4 z Crystal Palace. Degradacja Hull oznacza, że w elicie pozostanie Swansea, której bramkarzem jest Łukasz Fabiański.

Drużyna Grosickiego była pod ścianą. Swansea dzień wcześniej swoje spotkanie wygrała, więc tylko zwycięstwo przedłużało nadzieje Hull na pozostanie w lidze. Problem w tym, że przed niedzielnym meczem także Crystal Palace nie było jeszcze pewne utrzymania.

Londyńczycy byli bardziej zdeterminowani, prowadzili już po trzech minutach. Andra Ranocchia nie trafił w piłkę i z pokonaniem bramkarza gości problemów nie miał Wilfired Zaha. Jeszcze przed przerwą padł kolejny gol - głową zdobył go Christaina Benteke.

Grosicki zagrał całe spotkanie. W pierwszej części starał się ciągnąć zespół, próbował dośrodkowań, ale niewiele dobrego z tego wynikało. Po zmianie stron było gorzej. Podobnie jak jego koledzy wciąż był tłem dla dobrze zorganizowanych gospodarzy. W ostatnich minutach kibice Palace rozpoczęli świętowanie. Ich pupile umilili im je zadając Tygrysom kolejne dwa ciosy - najpierw z karnego, potem po ładnie przeprowadzonej kontrze.

Spadek po kilku miesiącach

Grosicki z pewnością nie tak wyobrażał sobie swoją przygodę z Premier League. Na Wyspy przyleciał na początku tego roku z francuskiego Rennes. Kosztował nie mało - około dziewięciu milionów funtów, był jednym z tych zawodników, którzy mieli pomóc Hull się utrzymać.

Grał regularnie, za swoje występy często był chwalony. Niewykluczone, że latem zmieni barwy. Chętnych na jego zatrudnienie brakować nie powinno.

Spadają trzy zespoły

Już wcześniej z ligą pożegnały się dwa inne kluby - Sunderland i Middlesborugh. W piątek mistrzostwo zapewniła sobie Chelsea. Trwa walka o miejsca 1-3, gwarantujące bezpośredni awans do Ligi Mistrzów.

WYNIK:
Crystal Palace - Hull 4:0 (Zaha 3', Benteke 34', Milivojević 85'k., van Aanholt 90')