zobacz więcej wideo »
  • Juventus - AS Monaco 2:1Juventus - AS Monaco 2:1
  • Juventus wygrał z Milanem 2:1Juventus wygrał z Milanem 2:1
  • Atalanta zremisowała z Juventusem 2:2Atalanta zremisowała z Juventusem 2:2

Juventus może być największym wygranym bieżącego sezonu. Wyścig po potrójną koronę piłkarze Starej Damy rozpoczęli od triumfu w Pucharze Włoch. W finale w Rzymie pokonali Lazio 2:0.

Przed meczem kibice mogli mieć obawy o formę Juventusu. Ich trzy ostatnie spotkania to dwa remisy i porażka. Nikt jednak w Turynie nie bił na alarm.

Bez Buffona można na zero

Na Stadio Olimpico wyszedł zespół skoncentrowany i pewny swego. I już w pierwszej połowie dwukrotnie udowodnił swoją wyższość. Thomasa Strakoshę pokonywali obrońcy Dani Alves oraz Leonardo Bonucci.

Źródło: PAP/EPA/ANGELO CARCONI Bohaterami Juve byli obrońcy

Mimo starań, rzymianie, grający przecież na własnym boisku, nie potrafili pokonać Neto, który zastępował w bramce rezerwowego Gianluigiego Buffona. Co więcej, mogli też przegrać wyżej, gdyby nie ich golkiper.

- Trzeba pogratulować chłopakom za to, co zrobili. Zagrali wielki mecz, a pierwsza połowa była wręcz doskonała - stwierdził po meczu szkoleniowiec Juve Massimiliano Allegri.

- Mieliśmy jeden cel: wygrać. I od początku cały zespół wykonał wielką pracę w tym kierunku, aby zabrać puchar do domu - dodał po meczu Alves.

Źródło: PAP/EPA/CLAUDIO PERI Radość Juventusu z pierwszego trofeum w sezonie

Jeszcze dwa

Pucharem Włoch - trzecim z rzędu i 12. w historii Juventus rozpoczął wyścig po potrójną koronę. Póki co, Stara Dama jest blisko wywalczenia trzeciego dubletu z rzędu. W Serie A drużyna Allegriego na dwie kolejki przed końcem sezonu ma cztery punkty przewagi nad Romą. W najbliższej serii spotkań zmierzy się u siebie z walczącym o utrzymanie Crotone i wątpliwe, by straciła punkty.

A na deser 3 czerwca w Cardiff wielki finał Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

Juventus - Lazio 2:0 (2:0)
12' Dani Alves, 25' Bonucci

Juventus: Neto - Barzagli, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Marchisio, Rincon; Dani Alves, Dybala (78' Lemina), Mandzukic, Higuain
Lazio: Strakosha - Bastos (53' Felipe Anderson), de Vrij (69' Luis Alberto), Wallace; Basta, Milinkovic, Biglia, Parolo (21' Radu), Lulic; Immobile, Keita