Juventus w ćwierćfinale. Twierdza nawet nie drgnęła

FC Porto żegna się z rozgrywkami Ligi Mistrzów, Juventus gra w niej dalej. W rewanżowym starciu 1/8 finału włoski potentat ponownie pokonał portugalski zespół. Tym razem u siebie - 1:0.

Na tym poziomie cuda zdarzają się rzadko. Po ubiegłotygodniowej szarży Barcelony na PSG, kolejnym byłoby odpadnięcie mistrza Włoch. To, że awans Portugalczyków należałoby rozpatrywać właśnie w tych kategoriach pokazywały statystyki.

Dwa tygodnie temu Juventus wygrał na wyjeździe 2:0. Takiej zaliczki w historii Ligi Mistrzów nie roztrwonił żaden zespół, który rewanż rozgrywał na własnym stadionie. Trudno było przypuszczać, aby pierwszym był mistrz Włoch. Stara Dama na swoim obiekcie nie przegrała od 45 spotkań.

Formalność

W Porto gospodarze skomplikowali sobie sprawę już w pierwszej połowie, po tym jak czerwoną kartkę dostał jeden z ich zawodników. W Turynie scenariusz się powtórzył. Kilka minut przed przerwą uderzenie Gonzalo Higuaina zatrzymał ręką Maxi Pereira. Urugwajczyk wyleciał z boiska, a na dodatek karnego dla Juventusu wykorzystał po chwili Paulo Dybala, dla którego była to czwarta z rzędu bramka zdobyta po "jedenastce".

Źródło: PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO Paulo Dybala znów trafił z karnego

Nieoczekiwanie na początku drugiej części to osłabieni goście mieli inicjatywę. Szybko mogli wyrównać. Po błyskawicznie wyprowadzonej kontrze przed Gianluigi Buffonem znalazł się Tiquinho Soares. Jego strzał minął najpierw legendarnego bramkarza, a po chwili słupek.

Brazylijczyk miał czego żałować, bo ta sytuacja przypomniała Juventusowi, że do końca meczu pozostało jeszcze kilkadziesiąt minut.

Stara Dama wzięła się w garść, zaczęła trzymać gości daleko od własnego pola karnego i sama stwarzała okazję. Groźnie z pola karnego strzelał Higuian, w dobrej sytuacji skiksował Dybala. Na więcej gospodarzy nie było stać i mecz skończyli skromną wygraną i pewnym awansem.

Program i wyniki rewanżowych meczów 1/8 finału piłkarskiej LM (gwiazdka - awans):