Kochają go i nienawidzą. Wojna o Wengera w powietrzu

Dość osobliwe wydarzenie w trakcie wyjazdowego meczu Arsenalu. W powietrzu doszło do niecodziennej akcji z udziałem przeciwników i zwolenników trenera Arsene'a Wengera.

Arsenal, ostatnio mocno poniewierany przez Bayern w Lidze Mistrzów, grał w sobotę w West Bromwich. To była 29. kolejka Premier League.

Ledwo mecz się rozpoczął, a Kanonierzy już przegrywali. Gola strzelił Craig Dawson. Była 12. minuta spotkania. Wtedy nad stadionem pojawiła się awionetka z transparentem i hasłem, którego tłumaczyć nie trzeba: Wenger out!

Rewanż

Kilka minut później wyrównał Alexis Sanchez i za chwilę oniemieli wszyscy, którzy spojrzeli w niebo. Okazało się, że Wenger ma wśród kibiców Arsenalu także apologetów. Otóż znów nadleciała awionetka, tym razem inna. Ta też miała rozpostarte za sobą hasło, które tym razem wyrażało wsparcie dla francuskiego trenera Arsenalu. "Ufamy Arsene'owi" - głosił napis.

Więcej banerów nie było, choć gole jeszcze padły. Wszystkie dla gospodarze. Piłkarze West Bromwich Albion wygrali 3:1.

Zasiedział się

W Londynie mają dość Francuza. Wenger prowadzi Arsenal od 1996 roku. Sporo dla klubu osiągnął, ale w ostatnich latach zespół pod jego wodzą mocno przyhamował z sukcesami. Wygrany dwa lata temu Puchar Anglii był pierwszym trofeum londyńczyków od 2005 roku.

W Premier League Arsenal jest piąty, ma 16 punktów straty do liderującej Chelsea. W Lidze Mistrzów siódmy sezon z rzędu odpadł w 1/8 finału. Ostatnio dał się dotkliwie pobić Bayernowi. 2:10 w dwumeczu. To mówi wszystko.