Jagiellonia na szczycie, choć to Korona lepiej zaczęła

Jagiellonia przegrywała w Białymstoku z Koroną Kielce, ale ostatecznie wygrała 4:1. Piłkarze z Podlasia wskoczyli na fotel lidera ekstraklasy.

Obie drużyny grały ostatnio w kratkę i przeplatały zwycięstwa porażkami. U siebie jednak Jaga pewnie wygrała oba tegoroczne spotkania, dlatego jej kibice liczyli na kolejny komplet punktów. Nie zawiedli się.

Znów samobój

Zaczęło się jednak dość niespodziewanie, bo pierwsi drogę do bramki znaleźli goście. Z gola cieszył się nowy nabytek Korony Iljan Micański. Dla Bułgara było to  trzecie trafienie w piątym meczu po powrocie do polskiej ligi.

Później Jaga odzyskała równowagę i na przerwę schodziła prowadząc. Wyrównał Przemysław Frankowski, a gol na 2:1 to w głównej mierze "zasługa" bramkarza Korony Milana Borjana, który zaliczył kolejne już w tej kolejce trafienie samobójcze.

W drugiej połowie kropkę nad i po pięknej indywidualnej akcji postawił Fiodor Cernych. W doliczonym czasie Litwin jeszcze raz skarcił rywali, strzelając na 4:1.