Jagiellonia nie wygrała. I tak została liderem

Jagiellonia zremisowała u siebie ze Śląskiem 1:1 w ostatnim sobotnim meczu szóstej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Dzięki temu objęła prowadzenie w tabeli.

Oba zespoły zdobyły gole po kontratakach. Chwilę po przerwie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Ukraińca Tarasa Romanczuka. Natomiast w 64. minucie efektownym rajdem i skutecznym strzałem popisał Michał Mak doprowadzając do wyrównania.

Czeka na odpowiedź Wisły

Jagiellonia z 13 punktami objęła prowadzenie w tabeli, ale może je stracić w poniedziałek. Wtedy druga Wisła Kraków grać będzie na wyjeździe z Zagłębiem.

Śląsk z kolei zanotował trzeci remis w sezonie i z sześcioma punktami zajmuje 11. pozycję.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
Bramki: Taras Romanczuk (46) - Michał Mak (64)

Jagiellonia: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Sitya Guilherme - Rafał Grzyb, Taras Romanczuk (65. Bartosz Kwiecień) - Karol Świderski (46. Przemysław Frankowski), Martin Pospisil, Fedor Cernych (79. Łukasz Sekulski) - Cillian Sheridan.
Śląsk: Jakub Wrąbel - Boban Jovic, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Dorde Cotra - Łukasz Madej, Igors Tarasovs, Michał Chrapek (70. Dragoljub Srnic), Michał Mak - Marcin Robak, Arkadiusz Piech (87. Daniel Łuczak).