Inter rozniósł Atalantę. Dwóch zawodników z hat-trickiem

Piłkarze Napoli pokonali u siebie Crotone 3:0, ale w weekendowych meczach Serie A największe wrażenie zrobił Inter Mediolan, który rozgromił solidną Atalantę Bergamo aż 7:1.

W spotkaniu z przedostatnim w tabeli Crotone z Polaków w barwach Napoli wystąpił tylko Piotr Zieliński, który pojawił się na boisku dziesięć minut po przerwie, gdy jego zespół prowadził 1:0. Arkadiusz Milik cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Lorenzo Insigne, m.in. z rzutu karnego, a jedną Belg Dries Mertens, także z "jedenastki". Pierwszy z nich ma łącznie dziesięć trafień w sezonie, a drugi - już 19.

Dwa hat-tricki

Aż siedem goli strzelił Inter, który pokonał plasującą się przed tą kolejką na piątym miejscu Atalantę Bergamo 7:1.

W 34. minucie gospodarze prowadzili już 5:0. Po trzy trafienia zaliczyli Argentyńczycy - Mauro Icardi i Ever Banega. Ten pierwszy skompletował hat-tricka w przeciągu dziewięciu minut.

Po 28. kolejkach zdecydowanym liderem jest Juventus Turyn - 70 pkt. Stara Dama już w piątek pokonała u siebie AC Milan 2:1.