Ci piłkarze mają honor, dali sobie strzelić gola. "Duma mnie rozpiera"

Grają w drugiej lidze, ale ich zachowanie to absolutna ekstraklasa. Piłkarze Radomiaka udowodnili, że wiedzą, na czym polega fair play. Zdobyli gola, który zgodnie z duchem sportu paść nie powinien, więc za chwilę się zrehabilitowali, pozwalając rywalom na akcję zakończoną bramką. - Cieszę się, że się tak zachowali, duma mnie rozpiera - przyznał w rozmowie ze sport.tvn24.pl prezes klubu z Radomia Sławomir Stempniewski.

Radomiak, lider rozgrywek, grał u siebie w piątek z Rozwojem Katowice.

Był początek drugiej połowy. Gospodarze prowadzili 1:0 i mieli piłkę, bo wcześniej rywale wybili ją na aut - jeden z zawodników Rozwoju był kontuzjowany. Grę wznawiał Maciej Świdzikowski. Obrońca Radomiaka zgodnie z zasadami przyjętymi na stadionach planował oddać piłkę. Kopnął ją na połowę rywali, ale za mocno, ta odbiła się przed bramkarzem i wpadła do bramki.

Uczył Garrincha

Zrobiło się 2:0. Zapanowała konsternacja, ale tylko na chwilę. Gdy goście wznowili grę od środka, piłkarze Radomiaka nie przeszkodzili im w rozegraniu akcji. Solidarnie stanęli bez ruchu, a Michał Płonka miał otwartą drogę do bramki i strzelił kontaktowego gola. Za "gest Garrinchy" (od nazwiska brazylijskiego piłkarza, który w 1960 roku zapoczątkował nie zawsze respektowaną tradycję) miejscowi otrzymali zasłużone brawa.

Mecz i tak skończył się zwycięstwem Radomiaka - 4:1.

- Bardzo się cieszę, że moi piłkarze tak się zachowali, duma mnie rozpiera. Pozostałbym przy swoim zdaniu nawet wtedy, gdyby spotkanie zakończyło się nie po naszej myśli. Są zachowania na boisku, które trzeba promować - skwitował w rozmowie ze sport.tvn24.pl prezes radomskiego klubu Sławomir Stempniewski, który w przeszłości był międzynarodowym sędzią piłkarskim.

Klub z Katowic docenił zachowanie zawodników Radomiaka.