Rozstrzelani snajperzy. Popis "Ibry" i Dżeko

To był wieczór wielkich napastników w Lidze Europy. Zlatan Ibrahimović i Edin Dżeko zapisali na swoich kontach hat-tricki i zapewnili swoim drużynom wysokie zwycięstwa.

Szwed z Manchesteru United w pojedynkę rozstrzelał francuskie St. Etienne. W pierwszej części trafił z rzutu wolnego, choć miał w tej sytuacji furę szczęścia. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od muru i wiele straciła na sile, do bramki jednak się wtoczyła.

W po zmianie stron snajper dorzucił trafienie z gry, a dzieło zwieńczył skutecznym egzekwowaniem rzutu karnego. Zlatan - St. Etienne 3:0.

"Klasyczny" Dżeko

Jeszcze bardziej imponującym wyczynem popisał się w czwartek Dżeko z Romy. Rzymianie grali na trudnym terenie w Villarreal, ale Bośniak nic sobie z tego nie robił. Swój show rozpoczął w drugiej połowie i potrzebował zaledwie 20 minut na skompletowanie klasycznego hat-tricka. Ostatecznie Roma wygrała 4:0.

Kapitalny występ pozwolił Dżeko na wskoczenie na fotel lidera klasyfikacji strzelców LE. Drogę do siatek rywali znajdował już ośmiokrotnie.