Górnik bez litości dla Wisły Płock. Niesamowity snajper pędzi po koronę

Mecz Górnika Zabrze z Wisłą Płock rozpoczął 7. kolejkę ekstraklasy. Gospodarze wygrali 4:0, a mogli jeszcze wyżej. Bohaterów spotkania było dwóch. Zostali nimi autor trzech bramek Igor Angulo i Rafał Kurzawa, który zanotował trzy asysty.

Hiszpan skompletował swojego pierwszego hat-tricka w ekstraklasie. W poprzednich dwóch kolejkach do bramki nie trafiał, ale wcześniej potrafił być skuteczny. Po piątkowym meczu z dziewięcioma golami umocnił się na prowadzeniu najlepszych strzelców ligi. Drugi Marco Paixao z Lechii Gdańsk ma ich pięć.

Trzy gole i trzy asysty

Każda bramka Angulo była inna, każda mogła podobać się nawet najwybredniejszym obserwatorem naszej ligi. Hiszpan dwukrotnie pokonywał bramkarza Wisły w pierwszej połowie. Wynik otworzył strzałem głową po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Potem popisał się pięknym wolejem, znów po podaniu Rafała Kurzawy.

Koncert strzelecki górnicy kontynuowali już po przerwie. Nie minęło osiem minut drugiej połowy i znów błysnął Kurzawa. Zabrzański pomocnik tym razem dokładnie zacentrował z kornera na głowę Mateusza Wieteski. Angulo skompletował hat-tricka niedługo potem, posyłając piłkę do siatki z dwudziestu metrów i wykorzystując przy tym złe ustawienie przed bramką płockiego golkipera  - Seweryna Kiełpina.

Wisła była bezradna. Jeszcze w pierwszej połowie miała ogromną przewagę w posiadaniu piłki, ale zamiast stwarzać sytuacje sama narażała się na kolejne groźne akcje gospodarzy. Blisko zdobycia swojej bramki był w drugiej części Kurzawa. Jego strzał z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

Górnik Zabrze - Wisła Płock 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Angulo (38), (44), (58), Wieteska (53)

Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Maciej Ambrosiewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suarez, Michał Koj - Damian Kądzior (68. Rafał Wolsztyński), Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa - Łukasz Wolsztyński (78. Marcin Urynowicz), Igor Angulo (85. Dariusz Pawłowski).

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Igor Łasicki, Damian Byrtek, Patryk Stępiński - Konrad Michalak, Dominik Furman (74. Adam Dźwigała), Damian Rasak (46. Damian Szymański), Giorgi Merebaszwili (60. Nico Varela) - Jose Kante, Mateusz Piątkowski