Milik błyszczy przed sezonem. Kapitalny gol w sparingu

zobacz więcej wideo »
  • Milik o zakończonym sezonie i kontuzji Milik o zakończonym sezonie i kontuzji
  • Sassuolo - Napoli 2:2. Gol Milika po kontuzjiSassuolo - Napoli 2:2. Gol Milika po kontuzji
  • Powrót MilikaPowrót Milika

Coraz lepsza forma Arkadiusza Milika. Snajper Napoli w letnich sparingach strzela jak natchniony. Dwie kolejne bramki zdobył w poniedziałek. Jedna była kapitalna.

Napoli grało z drugoligowym Carpi. Polski snajper pojawił się na bosku w drugiej połowie, a i tak zdążył zostać bohaterem. Bramkarza rywali pokonał dwukrotnie w ciągu czterech minut. Napoli zwyciężyło 4:1.

Wyjątkowe było drugie trafienie. Polak spokojnie przygotował sobie miejsce w okolicach pola karnego, a potem przymierzył z kilkunastu metrów. Piłka po mocnym strzale wylądowała pod poprzeczką. Napoli objęło prowadzenie.

W 86. minucie Milik podwyższył wynik. Tym razem zadanie było prostsze. Wystarczyło wbić piłkę do pustej bramki. Pozostałe dwa gole dla Napoli strzelili Jose Callejon i Adama Ounas.

Dla Milika okres przygotowawczy jest w tym roku wyjątkowy. W poprzednim sezonie z powodu kontuzji kolana piłkarz stracił sporą część sezonu. Na boisko zdążył wrócić jeszcze przed finiszem ligi, ale widać było, że miał długą przerwę.

Już siedem goli

Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. We wcześniejszych sparingach Polak też dobrze się spisywał. Napoli gromiło amatorskie zespoły Anaunię (17:0) i Trento (7:0), a nasz reprezentacyjny snajper zapisał na koncie najpierw trzy, a potem dwie bramki. W tej chwili jest obok Driesa Mertensa najskuteczniejszym graczem drużyny.

W poprzednim sezonie Napoli zajęło trzecie miejsce, co daje mu prawo gry w eliminacjach Champions League. Milik zagrał w siedemnastu meczach, strzelił pięć goli. Tegoroczny sezon rusza 20 sierpnia.