Były gole, Nawałka się cieszy. Fantastyczny weekend Polaków

Takie informacje muszą bardzo cieszyć Adama Nawałkę. Tuż przed zgrupowaniem kadry błysnęli piłkarze, którzy już w poniedziałek dołączą do selekcjonera w Warszawie. W sobotę dwa magiczne gole strzelił Robert Lewandowski, a w niedzielny wieczór po bramce zdobyli Kamil Glik i Piotr Zieliński.

Mecze lig zagranicznych można oglądać w kanałach ELEVEN SPORTS na player.pl

W poniedziałek odbędzie się pierwszy trening przed niezwykle ważnymi meczami eliminacji mistrzostw świata z Danią (1 września) i Kazachstanem (trzy dni później), po których możemy cieszyć się z awansu na mundial do Rosji. Na zgrupowaniu jest 28 piłkarzy. Trzech z nich jest w wybornej formie.

Nienasycony Glik

Obrońca Monaco spotkanie przeciwko Olympique Marsylia rozpoczął w najlepszy możliwy sposób. Nie upłynęły dwie minuty gry, a on już cieszył się z trafienia. Wtedy to doskonale wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i - nietypowo jak na siebie - nogą, a nie głową, skierował piłkę do siatki.

Oglądaj
Gol Glika

Glik mógł dołożyć jeszcze dwa trafienia, ale w sytuacji nawet łatwiejszej niż na początku spotkania chybił po strzale głową, a potem uderzył w słupek. Monaco wygrało 6:1, a Polak został uznany piłkarzem meczu.

Bomba Zielińskiego

W niedzielę fantastyczny występ zaliczył także Zieliński. Pomocnik Napoli wyszedł w podstawowym składzie swojej drużyny na mecz przeciwko Atalancie. Imponował od początku, był aktywny, ale to, co najlepsze, pokazał w drugiej połowie.

"Zielu" dopadł do piłki wybitnej z pola karego po rzucie rożnym, przyjął i huknął z woleja. Piłka leciała z ogromną mocą, a wylądowała w samym okienku. Genialny gol, a dodatkowo bardzo ważny, bo dający wyrównanie 1:1. Ostatecznie Napoli wygrało 3:1.

Oglądaj
Piękny wolej Zielińskiego

Efektowny "Lewy"

Najlepszą formę spośród wszystkich kadrowiczów pokazuje od początku sezonu Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu trafił w drugim meczu ligowym z rzędu. W sobotę długo męczyli się z Werderem. Aż do 72. minuty, kiedy "Lewy" wykorzystał podanie Kingsleya Comana i zdobył pierwszego gola w tym meczu. Trzy minuty później było już 2:0. Polski snajper popisał się indywidualną akcją.

Oglądaj
Dwa gole Lewandowskiego. Jeden piętą

Tak grali wszyscy powołani na mecze eliminacji MŚ 2018 z Danią i Kazachstanem:

bramkarze:
Łukasz Fabiański (Swansea) - cały mecz z Crystal Palace (2:0)
Wojciech Szczęsny (Juventus) - rezerwowy w meczu z Genoą (4:2)
Łukasz Skorupski (Roma) - rezerwowy w meczu z Interem (1:3)
Przemysław Tytoń (Deportivo) - rezerwowy w meczu z Levante (2:2)

obrońcy:
Jan Bednarek (Southampton) - poza kadrą w meczu z Huddersfield (0:0)
Bartosz Bereszyński (Sampdoria) - od 68. minuty z Fiorentiną (2:1)
Thiago Cionek (Palermo) - cały mecz ze Spezią (2:0)
Kamil Glik (Monaco) - cały mecz, gol i żółta kartka z Marsylią (6:1)
Marcin Kamiński (Stuttgart) - cały mecz z Mainz (1:0)
Tomasz Kędziora (Dynamo) - mecz z Ilicziwcem Mariupol został przełożony
Łukasz Piszczek (Borussia) - cały mecz z Herthą (2:0)
Artur Jędrzejczyk (Legia) - cały mecz z Zagłębiem (2:1)
Michał Pazdan (Legia) - czerwona kartka za drugą żółtą w 83. minucie z Zagłębiem (2:1)