Gol w debiucie. Wymarzony start Kownackiego w Sampdorii

Dawid Kownacki zdobył w debiucie bramkę dla Sampdorii Genua w meczu 3. rundy piłkarskiego Pucharu Włoch, a jego zespół wygrał przed własną publicznością z występującą na zapleczu ekstraklasy Foggią 3:0.

W lipcu 20-letni napastnik przeszedł do klubu Serie A z Lecha Poznań, a w sobotę rozegrał pierwsze spotkanie o stawkę. Pojawił się na boisku w 69. minucie, a na listę strzelców wpisał się w 80., ustalając wynik spotkania. Wcześniej do siatki trafili Paragwajczyk Edgar Barreto (21.) oraz Gianluca Caprari (76.).

Z ławki rezerwowych gospodarzy spotkanie oglądali Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty.

Czwórka za burtą

W innym meczu z udziałem Polaków Palermo przegrało po rzutach karnych 3-5 (po 90 i 120 minutach było 1:1) z Cagliari. Cały mecz w barwach drużyny pokonanej rozegrał Thiago Cionek, do 73. występował Radosław Murawski, a rezerwowymi byli Paweł Dawidowicz i Przemysław Szymiński.