tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

W tym sezonie już nie zagra. Borussia się pogodziła

W tym sezonie już nie zagra. Borussia się pogodziła
Foto: Twitter/Borussia Dortmund | Video: Twitter/Mario Goetze Mario Goetze o tym sezonie może zapomnieć

Mario Goetze, który zmaga się z zaburzeniami metabolicznymi organizmu, sezon ma już z głowy. Borussia Dortmund poinformowała, że piłkarz wróci do treningów, ale najwcześniej latem.

Nękany notorycznie mniejszymi bądź większymi urazami Goetze ostatni raz zagrał 31 stycznia. Później 24-latek został odsunięty od treningów.

U mistrza świata i byłego piłkarza Bayernu zdiagnozowano zaburzenia metaboliczne, które mają być odpowiedzialne za coraz częściej powtarzające się u niego kontuzje mięśni.

Pozytywne pierwsze efekty

Pomocnika poddano leczeniu farmakologicznemu. Jak ogłosiła w środę Borussia, proces idzie w dobrym kierunku. Mowa jest o "pozytywnych pierwszych efektach" kuracji, ale powrocie do gry w tym sezonie nie ma mowy.

"Długoterminowy cel jest taki, żeby Mario był w pełni gotowy do gry na początku nowego sezonu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wróci do treningów latem" - ogłoszono na stronie BVB.

Obecnie Goetze leczy się i ma rozpisany indywidualny program treningowy. Borussia jest w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a na krajowym podwórku trzecia, z 16 punktami straty do prowadzącego Bayernu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.